V elaborátu autor nešetří tvrdým výrazivem na adresu vedení policejního sboru i ministerstva vnitra. Věnuje se především dvěma aktuálním kauzám spojeným s policií – Vidkun (tzv. olomoucká kauza) a Beretta (zatčení lobbisty a detektiva protikorupční policie). Konieczného text ale jako by čirou náhodou vyšel z pera ministra financí Andreje Babiše, jenž reorganizaci policie od počátku tvrdě torpéduje, a přitom sám v tichosti buduje vlastní policejní složku pod Celní správou. Kam ostatně, ne zcela respektuje předpisy, přetáhl zhrzelého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachtu.
„Rozhodnutí o policejní reorganizaci bylo evidentně rozhodnutím náhlým, které z logiky věci mohla vyvolat neočekávaná událost. Bývalý ředitel ÚOOZ Robert Šlachta v této věci poukazuje na kauzu Beretta z počátku května 2016, která se týkala rozsáhlých úniků a obchodování s informacemi z policejních spisů. V této kauze byl také obviněn vysoce postavený detektiv protikorupční policie ÚOKFK Radek Holub. Svým významem kauza Beretta předčila dřívější citlivé případy a nejpravděpodobněji rozhodující mírou přispěla ke spuštění této zlovolné akce,“ rozohňuje se Konieczny.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Šťastný