Důvěryhodnost stanice se snížila poprvé v roce 2014. Tehdy byl index důvěryhodnosti na 75 procentech a snížil se na 73 procent, od té doby je stále sestupná tendence.
„Jsou to veřejné útoky politiků na Českou televizi a zpochybňování její nezávislosti. Byl tu návrh na její zestátnění, na odebrání koncesionářských poplatků a také zpochybňování důvěryhodnosti jejích reportérů,“ podotkl pro server Lidovky.cz mediální expert Jan Potůček důvody, jež za propadem důvěryhodnosti České televize stojí.
- Původní text ZDE
Velkými kritiky České televize jsou mimo jiné prezident Miloš Zeman či lídr SPD Tomio Okamura. Nově se také do České televize pustil majitel TV Barrandov Jaromír Soukup.
Potůček pak pro Lidovky.cz poznamenal, že by možná nebylo na škodu, kdyby reportéři trošku ubrali, neboť nahrávají politikům k faulům. „Měli by chápat, že situace pro ČT je docela vážná a že je potřeba uvažovat strategičtěji,“ podotkl Potůček.
Zároveň však zkonstatoval, že důvěryhodnost televize převyšuje kredibilitu veřejnoprávních televizí ve Velké Británii, Německu či Rakousku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef