Je to nesmysl, ale pořád se ho drží. Kvůli penězům. Aktivisté Greenpeace odhaleni

10.07.2023 13:24 | Zprávy

MONITORING SÍTÍ Francouzská novinářka Emmanuelle Ducrosová si posvítila na nejnovější cíle klimatických aktivistů z Greenpeace, kteří se stále hlasitěji staví proti jaderné energetice. Přitom jaderná energetika je bezemisní a v době energetické krize jde o klíčový zdroj. Podle Ducrosové má tato nesmyslná strategie Greenpeace jediný důvod, skupina je totiž nadále finančně závislá na penězích bohatých dárců, kteří se staví proti jádru už od 70. let.

Je to nesmysl, ale pořád se ho drží. Kvůli penězům. Aktivisté Greenpeace odhaleni
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Chladící věže elektrárny u Ostrovce

Ducrosová na twitteru upozorňuje, že aktivisté z Greenpeace nadále útočí na francouzskou jadernou energetiku, ačkoliv tím popírají svoje vlastní klimatické apely. „Vynakládat veškerou energii na boj proti jaderné energetice, která je přitom dekarbonizovaná, a to vše uprostřed klimatické nouze, to je absolutně sebevražedná strategie,“ píše novinářka na twitteru.

„I když je to naprosto debilní, není těžké pochopit, proč takto Greenpeace jedná. Skupina má totiž základnu starých protijaderných donátorů, která financuje Greenpeace už od 70. let,“ vysvětluje novinářka s tím, že svojí protijadernou rétorikou se Greenpeace snaží finančně přežít.

„Takhle velká skupina s tisíci zaměstnanci musí pro přežití udělat naprosto všechno, co je v jejích silách, i když to nedává žádný smysl. Takže Greenpeace vlastně dělá to, za co kritizuje vlády. Nedokáže se zbavit svých starých principů. Je závislé na protijaderném přístupu a už nemá žádnou kredibilitu,“ má jasno Ducrosová.

Greenpeace tak podle ní útočí na jadernou energetiku ne z lásky k planetě, ale aby dokázalo přežít. „Paraziti mají alespoň tolik inteligence, aby zůstali umírnění, když sají krev hostitele. Greenpeace ale podporu společnosti takto zcela vyčerpá. Závislostí na protijaderných penězích a svou protijadernou rétorikou totiž narazí na odpor společnosti ve světle nefungující německé energetické transformace,“ tvrdí novinářka.

„Každá organizace se špetkou zdravého rozumu by si uvědomila, že argument ‚raději plyn než jádro‘ je hloupý. S výjimkou těch, kteří se cynicky, ekonomicky a chamtivě živí protijaderným programem. Nebudeš nám chybět, Greenpeace,“ uzavírá francouzská novinářka, že jde o bandu pokrytců, kteří se řítí ke krachu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Co myslíte, že bude nyní s Ukrajinou?

Trump přeci dávno deklaroval, že pomoc Ukrajině omezí. Myslíte, že má Ukrajina bez USA šanci Putinovi vzdorovat? Že EU dokáže pomoc ze strany USA nahradit? Podle mě je toto začátek konce Ukrajiny-bohužel. PS: Myslíte, že se Trupmovi podaří konflikt ukončit, čímž se před volbami chvástal? A proč se o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…