„V letech 2008 až 2010 v Česku krize nikoho nezajímala. Když jsem v té době cestoval po regionu, každý s výjimkou Poláků mluvil jen o krizi. Pak jsem přijel do Česka, kde ekonomika také trpěla, a nikdo o tom nemluvil. Naopak v roce 2012, kdy to bylo mnohem méně dramatické než před třemi lety, najednou všichni měli blbou náladu, každý se cítil vyčerpán a každý uvažoval o krizových scénářích. A to je divné. V ostatních zemích je přitom možné sledovat pomalý restart ekonomiky. HDP roste a lidé si toho jsou vědomi,“ vysvětluje v rozhovoru pro časopis Ekonom finančník Peter Hagen.
Rozdíly jsou podle něj celkem velké. Nedávno byl například v rumunské Bukurešti, kde si právě toho všiml. „I když mají v Rumunsku své specifické problémy, což je spojeno zejména s distribucí rostoucího bohatství v zemi, je možné vidět, že k věcem přistupují jinak než Češi. V Rumunsku lidé hodně rychle reagují na hrozbu krize,“ popisuje generální ředitel Vienna Insurance Group, pod kterou spadá pojišťovna Kooperativa.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan