Je tu další průzkum z Německa. Pro Merkelovou a spol. nic moc optimistického

09.07.2018 12:24 | Zprávy

Turbulence v německé politice příliš nesvědčí mainstreamovým stranám. Podle aktuálních průzkumů CDU, CSU i SPD klesají. Naopak Alternativa pro Německo stále stoupá.

Je tu další průzkum z Německa. Pro Merkelovou a spol. nic moc optimistického
Foto: bundeskanzlerin.de, tan
Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová

Německou veřejnost v posledních týdnech zaměstnávaly spory mezi kancléřkou Angelou Merkelovou a předsedou CSU Horstem Seehoferem, který zastává v její vládě post ministra vnitra. Zabránit z pohledu vládnoucí koalice nejhoršímu, tedy pádu vlády, se sice po složitých vyjednáváních podařilo, ale Merkelová, Seehofer a spol. za to zaplatili svoji daň. Strany, v jejichž čele oba stojí, dále ztrácejí své preference.

Ačkoli samotný Seehofer hovořil stran svých postojů v oblasti migraci jako o snaze obnovit důvěru občanů, zatím se nezdá, že by dosáhl svého. Podle průzkumu institutu Forsa pro RTL ztratily CDU a CSU další procento a aktuálně by získaly sotva třicet procent. Vygradování sporu o migraci příliš nesvědčí samotné CSU ani ve spolkové zemi Bavorsko, které dlouhá léta vládne. Podle zmíněného průzkumu však má CSU jen 38 %, což je daleko od získání potřebné většiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Němcová: Trump říká nesmysly. Putin je diktátor, já chci žít v demokracii

14:47 Němcová: Trump říká nesmysly. Putin je diktátor, já chci žít v demokracii

Moderátorka CNN Prima News Terezie Tománková řídila debatu čtyř politiků nejen o válce na Ukrajině. …