Jmenovky měli, občerstvení měli. Pavel ostře proti ANO, které nepřišlo jednat o důchodech

22.04.2024 20:38 | Monitoring

Prezident Petr Pavel se setkal s ministrem práce Marianem Jurečkou poté, co hnutí ANO odmítlo účast na schůzi o důchodové reformě. Diskutovali o důležitých aspektech reformy a plánu vlády na její předložení a projednání. I přes neúčast ANO prezident stále usiluje o kompromis a plánuje další jednání s různými aktéry včetně odborníků. Na situaci reagoval i předseda ANO Andrej Babiš, který spolu s hnutí ANO kategoricky odmítá zvýšení věku odchodu do důchodu.

Jmenovky měli, občerstvení měli. Pavel ostře proti ANO, které nepřišlo jednat o důchodech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Petr Pavel

Prezident Petr Pavel se dnes sešel s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) poté, co hnutí ANO minulý týden odmítlo účast na schůzi k jednání o důchodové reformě na Pražském hradě.

V sále byla pro zástupce hnutí ANO i přesto připravena místa i občerstvení. Nepřítomní politici měli u jednacího stolu své jmenovky.

Prezident s ministrem Jurečkou diskutoval o datech ze zprávy o stavu důchodového systému i o harmonogramu předložení návrhů důchodové reformy vládě a poté Parlamentu. Vláda plánuje předložit návrh reformy ke konci dubna a projednání je očekáváno během léta.

„Téma důchodové reformy považuji za natolik zásadní, že jsem se rozhodl ujmout se role moderátora v diskusi mezi vládou a opozicí, kterou především svým zájmem reprezentovalo hnutí ANO,“ uvedl Pavel tiskovou konferenci s tím, že první jednání bylo svoláno právě proto, že ze strany vlády i hnutí ANO zaznívaly argumenty o nedostatku komunikace a vstřícnosti.

„Jednání mělo za cíl právě otevřeným přístupem a soustředěním se na argumenty dosáhnout aspoň nějaké zásadní elementární schody. My jsme se na tom jednání sešli v počtu přibližně patnácti lidí a domluvili jsme se na několika zásadních principech,“ řekl prezident o březnovém jednání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Kratochvílová

Mgr. Karel Haas byl položen dotaz

Necháte si to od Babiše líbit?

On tvrdí, že ODS vždy kradla a vždy krást bude. Nevšiml jsem si ale, že byste proti tomuto jeho obvinění nějak vystoupili. Není to podle vás na žalobu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Čekali že budou mít spolupachatele...., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNeziskový živnostník , 23.04.2024 9:44:05
A teď to bude jen na nich... :-((

|  6 |  0

Další články z rubriky

Čistky? Rakušan pod palbou. Odešel vlivný muž

21:49 Čistky? Rakušan pod palbou. Odešel vlivný muž

Z české civilní rozvědky odcházejí klíčoví lidé – mezi nimi i dlouholetý náměstek Jiří Vondrášek, po…