Poslanec píše o tom, že již v době tehdejšího ministra vnitra Ivana Langera (ODS) byla policie zpolitizovaná a policisté, kteří z Langerova systému vyčnívali, museli z kola ven. Kádner dokonce tvrdí, že se setkal s tím, že "vina" toho kterého policisty byla čistě vykonstruována.
Už z tohoto důvodu poslanec podporuje kroky ministra vnitra v demisi Martina Peciny, který vrátil Lessyho zpět do služby. "Myslím, že je fér, pokud byl někdo očištěn u soudu, měl by mít právo vrátit se zpět tam, odkud byl neprávem vyhozen. Tento případ nezavinil v žádném případě pan Pecina, nýbrž jeho předchůdce Kubice. A já mu děkuji za to, že se nebál a konal," píše politik.
Prohnat si hlavou kulku
Jako starosta malé obce Kádner ví, že problémy policie se zdaleka nevymezují jen touto jedinou kauzou. "Problémům čelí všichni policisté, a to jak ve službě, kde se potýkají s naprosto neodpovídajícím materiálním zajištěním, tak i v osobním životě, kdy ze své mzdy nedovedou slušně uživit rodinu a sami se propadávají do dluhové pasti," píše Kádner.
Celý text Davida Kádnera ZDE.
Kvůli chybějícímu střednědobému plánu rozvoje policejního sboru je degradace policie jako prostředku obrany občanů před zločinem podle poslance zřejmá. "Nedovedeme-li zajistit policistům elementární podmínky pro výkon jejich práce, pak si čestný policejní prezident bude moct za několik let leda tak pustit kulku hlavou, nezapomene-li před tím pověsit venku ceduli 'kdo bude poslední opouštět naší rozkradenou republiku, nechť prosím zhasne světlo'." uzavírá bezútěšně David Kádner.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr