Kajínek uvedl, že s nápadem, aby byl vyzkoušen detektorem lži, přišel on, když se dozvěděl, co je mu kladeno za vinu a že pro to nejsou žádné důkazy. „Dozvěděl jsem se, že nic takového nepřipadá v úvahu,“ dodal s tím, že o detektorech lži panuje řada mýtů a lidé mají přehnané představy o jejich schopnostech.
Zdůraznil, že výsledky z polygrafu nejsou přípustné jako důkazy u soudu a jedná se jen o podpůrnou metodu. „Kdy si policie prostě usmyslí, že někoho na ten detektor lži strčí a potom, když se jí to hodí do krámu, tak to použije a řekne, že má jasno, že jim to detektor lži ukázal,“ poznamenal a podotkl, že kdyby to bylo tak jednoduché, tak se podle této metody soudy rozhodují.
Když test polygrafem navrhl policistům, ti mu prý řekli, že je na detektor lži moc chytrý a dokázal by ho oblafnout. A že u svědka Vojtěcha Kokoše není žádný důvod, aby byl testován. A tím tento nápad skončil.
„Uběhlo mnoho let a Nora Fridrichová ve svém pořadu na ČT1 začala vykládat, že Jiří Kajínek odmítl jít na detektor lži. Když jsem se to dozvěděl, tak moji známí tedy paní Fridrichové zavolali, řekli, kde to vzala, že to je prostě nesmysl, ona začala mluvit o tom, že jí to dodal ředitel muzea,“ uvedl Kajínek a dodal, že se jedná o pana Jedličku, který „velice rád popisuje, co se všechno stalo, nestalo a tváří se, že je jediný Bůh spravedlivý, který zná pravdu“. Jedná se zřejmě o již zesnulého JUDr. Miloslava Jedličku, autora stránek „Muzeum zločinu“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas