„Je vůbec v České republice demokracie? Já se tak dívám na výsledky těch voleb z minulého víkendu, přiznávám se, možná jsem hyperkritický, že v té České republice podle mě není jediná politická strana, která by se dala považovat za normálně demokratickou, ale možná že to přeháním,“ započal se svou polemikou Čulík. Podle něho se třicet let po pádu komunismu vracíme k našim „zvyklostem“. „Ještě naštěstí v tom Česku to není tak zlý jako v Polsku nebo jako v Maďarsku,“ podotkl.
„Všechny (strany) snad s výjimkou topky a Pirátů flirtují s populismem a s xenofobií, neváhal bych otevřeně říci s fašismem,“ vyčítal dále. I Piráti však mají být problém, jelikož „ti zase požadují absolutní svobodu projevu pro všecky bláboly na internetu“.
Pehe připojil svou teorii, že je u nás společnost rozdělena „půl na půl“, a to zejména generačně. „Ta starší polovina, vesměs penzisti, jsou lidé, kteří jsou nějakým způsobem, (…) zaseknuti mentálně v osmdesátých letech nebo v době normalizace,“ vyřkl s narážkou na prohlášení Mikuláše Mináře, že jsme zaseknuti v devadesátých letech.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak