Karla Gotta utloukli migranti, žertuje lidovec Bělobrádek. A padlo: Státní smutek i pro Evu a Vaška?

02.10.2019 14:49 | Zprávy

Andrej Babiš již avizoval úmysl nechat dnes zesnulého zpěváka Karla Gotta pohřbít se všemi poctami v katedrále sv. Víta. Ne všichni s tím souhlasí. Normalizační minulost vyčítali Gottovi novináři Michal Klíma a Johana Hovorková. Bývalý poradce ministra Němce Gotta přirovnal ke dvojici Eva & Vašek. A projevil se také bývalý předseda lidovců Bělobrádek. „A ta anticharta... ale o mrtvých jen dobře. Stejně nám vláda tají, že ho na příkaz EU utloukli migranti,“ napsal na Twitteru.

Karla Gotta utloukli migranti, žertuje lidovec Bělobrádek. A padlo: Státní smutek i pro Evu a Vaška?
Foto: Vít Hassan
Popisek: Karel Gott

Premiér Andrej Babiš navrhl, aby byl zpěváku Karlu Gottovi vystrojen státní pohřeb. „Navrhnu vládě, aby se uskutečnil státní pohřeb v katedrále svatého Víta. Myslím, že by si pan Gott zasloužil, aby se s ním lidé mohli takto rozloučit,“ řekl Babiš. Návrh se setkal s podporou například prezidenta Zemana, jehož slova tlumočil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. „Prezident republiky Miloš Zeman plně podporuje návrh vypravit Mistru Karlu Gottovi státní pohřeb v Katedrále a vyhlásit v tento den státní smutek,“ napsal na Facebook.

Našli se  ovšem tací, kteří s myšlenkou státního smutku v den Gottova pohřbu nesouhlasili. „Karel Gott – nezpochybnitelný profesionál, který dal svůj talent plně do služeb normalizačního okupačního režimu. Státní smutek je absurdní,“ napsal o Gottově skonu i k okolnostem novinář a mediální manažer Michal Klíma, taktéž člen správní rady Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.

„Nic proti velikosti Karla Gotta, ale státní smutek? Můžeme jen doufat, že až zemře někdo z dua Eva a Vašek, nebude již Andrej Babiš premiérem,“ přizvukoval bývalý poradce ministra spravedlnosti Pavla Němce Petr Dimun.

Do třetice se k myšlence státního smutku vyjádřila Johana Hovorková, editorka serveru Forum24 Pavla Šafra. „Státní smutek za normalizačního zpěváka. Česko 2019,“ poznamenala.

Týdeník Respekt se dotkl Gottovy slávy za minulého režimu. A to tvrzením: „Kariéra Karla Gotta byla unikátní, neopakovatelná – a nebyla by myslitelná v žádném jiném než v autoritativním režimu, který si udržuje kontrolu nad kulturním provozem.“

Komentátor Práva Alexandr Mitrofanov připomenul, že Gottova skonu si všimli i v Ruské federaci. „Zemřel Karel Gott, český slavík, zlatý hlas sovětské estrády a hlavní symbol družby národů socialistického tábora,“ přeložil tweet novináře Komsomolské pravdy Dimitrije Smirnova.

K jeho tweetu měl nutkání se vyjádřit bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. „A ta anticharta... ale o mrtvých jen dobře. Stejně nám vláda tají, že ho na příkaz EU utloukli migranti,“ napsal. „A Vy to zrovna potřebujete ventilovat...“ poznamenal Mitrofanov.

O pár chvil později dovysvětlil, jak svůj status o Karlu Gottovi myslel. Zdůraznil, že reagoval na to, jak se Karel Gott choval v minulosti a jak o něm píšou v Rusku.

Pavel Bělobrádek vysvětluje

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…