Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

08.04.2020 7:29 | Zprávy

Vypovědět Lisabonskou smlouvu a tím se zbavit diktátu z Bruselu. Takový návrh předložil Poslanecké sněmovně předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus. Neuspěl, ale téma začalo žít svým životem. Už proto, že Evropská unie předvedla neuvěřitelnou otočku, a zatímco v minulých týdnech kritizovala členské státy za příliš striktní opatření, nyní jim naopak nadává, že je uvolňují moc rychle a nečekají na plán EU, což prý „není slušné“.

Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání sněmovny. Živě se debatovala například maturita z matematiky. Povinná, či nepovinná?

Již před víkendem předseda hnutí Trikolóra ohlásil, že „doba hájení skončila“. A zatímco do té doby se držel zpátky a vládu v nejtěžších časech krize podporoval, teď začal opět vystupovat proti věcem, které podle něj ničí tuto zemi dlouhodobě. Chování státu se podle něj musí změnit. Za nejdůležitější považuje skončení experimentu se zelenou ekonomikou. Zažíváme podle něj svět, který si Greta a její „zelení mužíci“ vysnili, a příjemné to rozhodně není. Za podstatné považuje také to, aby se co nejrychleji skončilo s nesmysly, jako je pěstování řepky do pohonných hmot, a na pole se vrátily zemědělské plodiny, které nám po zastavení globální ekonomiky mohou fatálně chybět.

Na úterním mimořádném jednání Poslanecké sněmovny, které projednávalo prodloužení nouzového stavu a pomoc zastavené ekonomice pak Václav Klaus vystoupil s návrhem, který byl určitou protiváhou opatření, navrhovaných současnou vládou. Jednalo se o opatření, která prosadila vláda ve Velké Británii a předsedy hnutí Trikolóra by byly nejúčinnější i u nás.

„Kdybych měl tu moc, vyřadím z tohoto jednání všechny ostatní body, které se netýkají ekonomiky,“ řekl Klaus mladší poslancům, že prioritou jsou dnes umírající firmy a živnostníci a hledání způsobu, jak jim pomoci v době hrozby „ekonomického koronaviru“. Všem přítomným poslancům hned na začátku jednání rozdal překlad anglických opatření vlády Borise Johnsona pro inspiraci, jak situaci řeší i jiné země.

ROZHOVOR: Hoteliér: Přišli jsme už o 40 milionů, ale úvěr nic neřeší, zatím nevidíme světlo na konci tunelu

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

300 gramů Milky za 56 Kč v Německu. Nic divného

8:00 300 gramů Milky za 56 Kč v Německu. Nic divného

Za poslední dva roky se rozdíl v cenách potravin u nás a v Německu snížil ze šestnácti na devět proc…