O brutálním úniku informací v souvislosti s policejním prezidentem Tomášem Tuhým se Komárek vyjádřil v médiích loni a to v souvislosti s reorganizací policie, tedy sloučením celostátních policejních útvarů a faktickým zánikem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.Komárkovo nařčení Tuhého se nepotvrdilo, a trestní stíhání si naopak vysloužil Komárek, který se ocitl na lavici obžalovaných pro údajné zneužití pravomoci úřední osoby. Komárkovým žalobcem se stala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která jej viní z porušení povinnosti mlčenlivosti a povinnosti nestranného jednání.
Krajský soud Praha-západ dnes podle ČTK uložil expolicistovi roční podmínku. Komárek se ale na místě odvolal. K požadavku Tomáše Tuhého, který se cítil byt Komárkovým výrokem poškozen a požadoval 50 tisíc jako odškodnění, se soud vyjádřil s tím, že by se Tuhý měl obrátit na civilní soudní řízení.
Komárek prý jednal ve veřejném zájmu...
Komárek podle toho, co vypověděl u soudu, vinu necítí. Jednat prý měl ve veřejném zájmu a veřejnost chtěl upozornit na hrozný stav u Policie ČR. Úniky informací, na které v souvislosti se svými slovy na adresu Tuhého upozorňoval, se vztahovaly k případu olomoucké společnosti Tesco SW. O svých podezřeních hovořil Komárek v médiích například zde.
DLOUHOLETÝ ŠÉF ÚOOZ ROBERT ŠLACHTA SE DOSTAVIL JAKO SVĚDEK:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jonáš Kříž