Trestní oznámení vycházelo ze zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu z října 2012, která upozorňovala na porušování bankovního zákona a poskytování neoprávněných úvěrů a záruk za osm miliard korun. „Vyžádala jsem si celý spis i s jeho neveřejnou částí. Konkrétní případy ani osoby v mém trestním oznámení zmíněné nejsou,“ říká senátorka.
Obě instituce se musí provětrat, říká Sobotka
„Byly to věci, které se nám nelíbily a podle nás se nepostupovalo v rámci zákona. Když se na jedné straně říká, že se má šetřit, tak na druhé se nemůže krást. Tečka,“ vysvětlila Dernerová svoji angažovanost v celé kauze. Prý už si kvůli tomu vytvořila vlastní tým. „Od té doby, kdy jsem začala kritizovat Krajskou zdravotní, tak se postupně kolem mě vytvořil tým lidí, kteří mi pomáhají formulovat podobné dokumenty,“ dodala.
Proto je ráda, že policie v kauze zasáhla. „Dnešním (středečním) policejním zásahem jsem mile překvapena,“ uvedla pro Lidovky.cz. Kvůli razii už ministr financí v demisi Jan Fischer svolal mimořádné jednání se zástupci dozorčích rad EGAP a ČEB. Budoucí premiér Bohuslav Sobotka se zase nechal slyšet, že se musí obě instituce „provětrat“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: lze