Klaus, Topolánek, Nečas a Kocourkov. Před kongresem ODS zaduněl kritický hlas

16.01.2014 14:21 | Zprávy

Místopředseda ODS v Královéhradeckém kraji Petr Štěpánek ještě před začátkem kongresu kritizuje některé kroky ODS. Zejména nepozvání žádného z bývalých předsedů strany a také změnu úzu, že napřed se diskutuje a až potom volí. Tentokrát to má být obráceně. Pokud jsou obě informace pravdivé, nevěští to pro ODS podle Štěpánka nic dobrého.

Klaus, Topolánek, Nečas a Kocourkov. Před kongresem ODS zaduněl kritický hlas
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Petr Štěpánek, politický glosátor a hudebník

Přelomový kongres ODS v Olomouci má nastartovat obrodu strany a získat zpět alespoň část voličů. Jenže podle jejího člena Petra Štěpánka už teď dělá další chyby. Jde o to, že například nezve žádného ze svých předcházejících předsedů. Prý proto, aby nemluvili.

„Informaci o nepozvání bývalých předsedů mi potvrdil člen Grémia ODS Jan Zahradil takto: `Kongres by pak už v médiích byl jen a jenom o tom, co řekl VK, Topol a Nečas a koho podporují nebo nepodporují. Až se ta partaj uklidní a sedne si, určitě je nové vedení pozve na další kongres.` Hm, tak to tedy bude od nového vedení moc pěkné,“ jemně si rýpl v úvodu Štěpánek.

Místopředseda ODS v Královéhradeckém kraji je totiž přesvědčen, že právě oni by mohli v debatách přispět mnohými zkušenostmi i názory. „Jenže diskusi o svém směřování potřebuje ODS teď. A bývalí předsedové k tomu nepochybně mají co říct. Stejně tak ODS potřebuje svoje vztahy s bývalými předsedy normalizovat. Fakt, že si Klaus s Topolánkem, kteří se na zoufalost ODS už nemohli koukat, dokázali sednout za jeden stůl a všechno si vyříkat, i to, že se dnes v hodnocení ODS prakticky shodují, je přinejmenším inspirativní. Že z toho Klaus před volbami vyvodil, že jediné, co ODS ještě může zachránit, je pořádně si natlouct ústa, a Topolánek naopak vyzýval myslet na Anglii a ještě jednou to tam ODS se sebezapřením hodit, jsou vlastně dvě strany téže mince,“ míní Štěpánek.

Podle Štěpánka by Klaus pravděpodobně nepřijel a Nečas by prý spíše mlčel. Zjevně by si ale rád poslechl Topolánkův proslov. „Umím si představit Topolánkovu nemilosrdnou smršť. Jeho analýzy jsou brilantní, kupříkladu ta loňská kongresová. A nebere si žádné servítky. Nepochybuji, že lidé jako Pospíšil, Kuba a další mají z jeho přímočarosti upřímný děs. A tak raději odhlasují onu ostudnou neslušnost a zesměšňují se frázemi, že kongres prý má být pracovní,“ napsal Štěpánek. Je zjevné, že slovo „pracovní“ tu slouží pouze jako zástěrka pro omluvení absence bývalých předsedů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…