Komunistický hejtman: Je mi úplně jedno, jestli je někdo bílý, černý, nebo žlutý

16.01.2014 10:37 | Zprávy

S prvním komunistickým hejtmanem České republiky Oldřichem Bubeníčkem jsme hovořili nejen o výsledku předčasných voleb, ale i o novém občanském zákoníku a neopomněli jsme ani aktuální krajská témata: prolomení těžebních limitů, problém s nepřizpůsobivými a samozřejmě kauzu, v rámci které čelí 28 zastupitelů z kraje trestnímu oznámení.

Komunistický hejtman: Je mi úplně jedno, jestli je někdo bílý, černý, nebo žlutý
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)

Poslední volby přinesly dvě překvapivé události, silný mandát Babišova ANO a překvapivý zisk Okamurova Úsvitu. Jak si vysvětlujete tyto dvě věci a stále silný potenciál KSČM?

Poslední volby jasně ukázaly, že občané - voliči ztratili důvěru vůči zaběhlým velkým stranám, které utvářely politiku státu v uplynulých letech. Není se čemu divit, nepopulární a často špatně vysvětlené šetření na jedné straně, na druhé straně miliardy investované do pochybných projektů typu IZIP či sKarty. Je logické, že voliči hledají alternativy a nacházejí je buď u stran, které mají stabilní a jasně definovaný sociální program, jako je KSČM, nebo u nově vzniklých subjektů, které nalákají na líbivá hesla. Už minule jsme se ale spálili s VV a ani dnes mi nepřipadají nové strany a hnutí příliš čitelné.

Často se také v souvislosti s podnikatelem, politikem a mediálním magnátem Andrejem Babišem objevují obavy ze střetu zájmů. Sdílíte je?

Pokud se podnikatel ovlivňující velkou část trhu v České republice pustí do politiky, logicky to přináší obavy. Samozřejmě se ptáme, o co mu vlastně jde a zda nebude chtít upřednostnit své zájmy a obchody. Na druhou stranu voliči mu v demokratických volbách dali své hlasy a důvěru. Nyní je jen na něm, jak se s tím vypořádá, zda prokáže, že obavy ze střetu zájmů byly liché a že důvěru nezklame.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kateřina Synková

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

15:59 Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

Pokud vám minulá pandemie přišla jako zlý, hodně dystopický sen, tak Pandemická dohoda WHO v podstat…