Korona: Byli v Chorvatsku. Budeme je nenávidět? ptá se novinář. Dostal ráznou odpověď

15.07.2020 9:17 | Zprávy

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch už potvrdil, že několik Čechů se vrátilo ze zahraničních dovolených i s nechtěným koronavirem v těle. V Chorvatsku byla obnovena povinnost nosit v uzavřených prostorách roušku. Novinář Filip Horký se v této souvislosti kousavě zeptal, zda už je dovoleno „nenávidět dovolenkáře z Chorvatska“. Tím zvedl z židle vývojáře počítačových her Daniela Vávru, který hlasitě bouchl do stolu a obul se do novinářů.

Korona: Byli v Chorvatsku. Budeme je nenávidět? ptá se novinář. Dostal ráznou odpověď
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herní vývojář Daniel Vávra

Když v únoru a březnu tohoto roku odjížděli lidé na lyže do Itálie či do Rakouska, ozývaly se hlasy, že by se jim to mělo zakázat, aby s sebou při návratu domů přivezli i koronavirus. Po přísných restrikcích volal pař. rezident České lékařské komory Milan Kubek. „Ale cestovní kanceláře se chovaly nezodpovědně a prodávaly zájezdy do Rakouska i do Itálie,“ zlobil se Kubek v jedné z květnových Partií televize Prima.

Vláda Andreje Babiše (ANO) však tehdy lidi nechala standardně odjet na dovolenou. A někteří se skutečně vrátili z koronavirem.

A začaly se dít věci.

Tomáš K. byl jedním z lidí, kteří se vrátili z Rakouska z koronavirem. Vrátil se domů do jedné z obcí na Olomoucku, na kterou byla uvalena plošná karanténa. A od sousedů začal slýchat nadávky, že nemá ani větrat. Ale zašlo to ještě dál.

Rozneslo se to po vesnici. A někteří lidé z vesnice cítí vůči nám šílenou nenávist. Strhla se panika. Teď zpětně to vidím jako chybu, že jsem všechny obvolal. Přišly i zprávy, proč větráme, že všechny nakazíme. Mezi sousedy se začalo šířit, že bychom se měli odstěhovat a tak,“ prozradil v rozhovoru pro Český rozhlas.

Snad i v narážce na tento případ se novinář Filip Horký zeptal na sociální síti Twitter, zda je dovoleno nenávidět už i dovolenkáře, kteří odjeli do Chorvatska, kde se koronavirová situace zhoršila a v uzavřených prostorách je obnoveno nařízení o nošení roušek.

„Takže už můžeme dovolenkáře z Chorvatska nenávidět stejně jako lyžaře z Itálie?“ zeptal se s nádechem ironie Horký.

Tím zvedl ze židle vývojáře počítačových her Daniela Vávru, který má za to, že paniku a nenávist šíří podobnými statusy právě novináři.

„Miluju tyhle bojovníky s ‚panikou a nenávistí‘. Nikdy jsem nikde nezaznamenal MIMO INTERNET žádného člověka, který by nějak nenávistně řešil někoho, kdo byl v Itálii. Kromě novinářů. Ani neznám nikoho, kdo teď nějak zásadně řešil Chorvatsko. Jediný, kdo neustále hrotí situaci, přehání, zveličuje, maluje čerty na zeď a snaží se dělat paniku, jsou novináři. A ti novináři pak zároveň pindají svoje moudra o tom jak ‚Češi‘ jsou v panice, někoho nenávidí nebo něco řeší. Češi přitom na všechno serou jak na placatej kámen a všechno je to jen naprosto virtuální pseudo komedie médií a politiků. O naprosto příšerném osazenstvu českého twitteru pak svědčí, že tahle jedovatá poznámka má 4000 lajků,“ vypálil vývojář počítačových her.

Koronavirus a nenávist

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

4:40 Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

„Zvlášť ‚úkáčka‘ si myslí, že jim to tady úplně patří, že jsou šlechta. Prý bojujou za naši demokrac…