Podle šéfa WHO by žádná země neměla předpokládat, že se u ní neobjeví případy nákazy. „To by byla fatální chyba,“ zdůraznil.
V mnoha rozvinutých zemích podle něj můžeme čekat překvapení. Poukázal na případ Itálie, která je se sedmnácti oběťmi a 650 nakaženými nejvíce postiženou evropskou zemí: „Dokonce bych řekl, že když vezmete Itálii, člena G7, tak to bylo velké překvapení,“ uvedl.
Tedros Adhanom Ghebreyesus uvedl, že se epidemie v Íránu, který má s 26 mrtvými nejvíc obětí po Číně, Itálii a Jižní Koreji, dostala do rozhodujícího okamžiku. Stále je podle něj čas zasáhnout. „Není čas na obavy. Teď je čas podniknout kroky v zájmu zamezení infekce a záchrany životů,“ vyzval.
Brzy by podle izraelských badatelů mohla být na světě očkovací vakcína proti novému koronaviru, s jejímž vývojem se dostávají do finále. „Ve světě je velká poptávka po vývoji vakcíny proti koronaviru u lidí, takže pracujeme na tom, abychom uspíšili proces vývoje a dostali se k účinné vakcíně proti viru vyvolávajícímu Covid-19 během osmi až deseti týdnů a přešli k bezpečnému testování na lidech během 90 dní,“ řekl na tiskové konferenci výkonný ředitel Výzkumného ústavu Galilea David Zigdon.
„Naše očkování pro drůbež je podáváno ‚ústně‘ a očekáváme, že očkování pro lidi bude také podáváno ústně,“ dodal Zigdon s tím, že jeho lidé vzhledem k naléhavosti zakázky pracují nepřetržitě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab