Kurva, komu na něm záleží? Odhaleno, jak se Hillary Clintonová chovala během prohraného boje o Bílý dům

19.04.2017 12:25 | Zprávy

Rozzuřená Hillary Clintonová sprostě nadávala a vyhrožovala ostatním, jedno, zda byli z její strany, nebo ne. Takový obraz bývalé první dámy a soupeřky Donalda Trumpa v prezidentských volbách předkládá kniha s názvem Zdrcená: Uvnitř zoufalé kampaně Hillary Clintonové, která právě vyšla v USA.

Kurva, komu na něm záleží? Odhaleno, jak se Hillary Clintonová chovala během prohraného boje o Bílý dům
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Clintonová

Kniha se soustředí především na události ve štábu Hillary Clintonové o volební noci v listopadu 2016. Okamžiky, kdy prezidentská kandidátka postupně zjišťovala, že navzdory všem průzkumům s Donaldem Trumpem prohrála. Autoři knihy představují nepříliš pěkné momenty, od hysterického odmítnutí uznat porážku, přes telefonát s prezidentem Obamou po upjatou gratulaci vítěznému Donaldu Trumpovi.

„Dejte mi ten telefon,“ štěkla prý na podřízené, načež Trumpovi, se kterým jí prý kdysi pojily blízké vztahy, stručně řekla: „Gratuluji, Donalde. Budu podporovat úspěch země a to znamená, že i váš úspěch jako prezidenta.“

Tento moment nastal až po apelu úřadujícího prezidenta Obamy. Do té doby si prý Clintonová pohrávala s myšlenkou, že by mohla v klíčových státech s těsnými výsledky požadovat přepočítávání hlasů. Obama na ni naléhal, aby to nedělala, že by tak způsobila další zmatky.

VÍCE SI PŘEČTĚTE ZDE.

„Ano, pane prezidente,“ pronesla prý Clintonová, která po zjištění skutečného stavu věcí upadla do letargie. Na rozdíl od svého manžela Billa, který prý velmi zuřil.

V kampani prý ale nastaly momenty, kdy i samotná Clintonová ztratila nervy a zuřila. A někdy způsobem, který se od dámy neočekává. Jeden z nejvydařenějších pochází ještě z období jarních primárek. Tehdy Clintonová dorazila do státu Maryland, kde se měl odehrát jeden z jejích klíčových soubojů s Bernie Sandersem. Clintonová proti němu sázela hodně na černošské voliče.

Do děje však nečekaně zasáhla osoba jménem Chris Van Hollen. Tento vlivný demokratický kongresman se v tomto státě ucházel o křeslo v Senátu a měl obavy, že by ho přílišný tlak na černošské voliče mohl poškodit. Mohla by na nich totiž vydělat jeho soupeřka Donna Edwardsová, která je rovněž černoškou.

Proto Van Hollen, vlivný zástupce washingtonského estabilishmentu (syn velvyslance, pravá ruka předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové) žádal místní vlivnou odborovou organizaci, zda by nemohla rétoriku mířící na černošské voliče přece jen trochu zmírnit.

Když se o jeho akci dozvěděla Hillary Clintonová, která na černochy naopak sázela, nastala prý exploze. „Komu, kurva, záleží na nějakém Van Hollenovi?!“ zuřila. „Co, do prdele, máme dělat?!“ zuřila dále. Následně měl její poradce volat odborářským bossům s jednoduchým dotazem: „Chcete dalšího kamaráda v Senátu, anebo jednoho v Bílém domě?“

Nakonec vše dopadlo tak, že Clintonová podlehla v prezidentských volbách Trumpovi, zatímco Van Hollen Edwardsovou a všechny ostatní porazil a v listopadu byl pak zvolen senátorem za stát Maryland.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinci

Myslíte, že se vůbec někdy Ukrajinci, co sem za poslední dva roky přišli na Ukrajinu vrátí? I kdyby skončila válka, já mám dojem, že tu už zůstanou na trvalo. Zabýváte se v SPD nějak tím, co by se stalo, kdyby tu zůstali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BIS vyrazila na obranu „pendrekového paragrafu“. Ale zděšení už zní i z ODS

19:56 BIS vyrazila na obranu „pendrekového paragrafu“. Ale zděšení už zní i z ODS

Koaliční poslanci v prosinci pozměňovacím návrhem a bez projednání experty prosadili nový trestný či…