Úterní Události České televize zařadily zprávu o policejním zásahu proti Langerovi na druhé místo. Za zprávu o letadlu MH17, které bylo sestřeleno nad Ukrajinou. V reportáži padlo také jméno jednoho z hejtmanů či podnikatele Ivana Kyselého.
„Další velká policejní razie a opět padají jména politiků.“ Těmito slovy zahájila Aneta Savarová reportáž o zátahu proti Ivanu Langerovi a dalším osobám v Praze a v Olomouckém kraji. V kauze mají hrát roli i jeden z hejtmanů či někteří policisté. „Policisté přišli také do kanceláře olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD),“ oznámil zpravodaj ČT Jiří Hynek. Mobilní telefon pana hejtmana je prý několik hodin nedostupný. V kauze figuruje také jméno přítele Ivana Langera, podnikatele Ivana Kyselého.
Zdá se, že jádrem případu může být solární elektrárna Ševětín, jejíž postavení a uvedení do chodu policie už prověřovala. Celá reportáž byla uzavřena upoutávkou na večerní Události, komentáře, které se mají kauze věnovat podrobněji.
Po reportáži o zásahu policie i proti Ivanu Langerovi následovala zpráva o situaci v Sýrii a stížnosti ruského prezidenta Vladimira Putina, kterému se nelíbí, že se s ním Spojené státy odmítají dělit o informace.
Langer je jen papírový milionář, hlásí Nova. A tvrdí...
Kauze Ivana Langera se věnovala i televize Nova, která zprávu o protikorupční razii zařadila na první místo, let MH17 byl až druhý. Třetí zpráva se pak týkala protimafiánského zásahu na Slovensku.
„Protimafiánská policie rozjela rozsáhlé zatýkání, v síti uvízl i exministr vnitra Ivan Langer. Jeho olomoucký byt od rána prohledává policie,“ oznámil moderátor Rey Koranteng. Ještě ráno byl Langer aktivní na sociální síti, ale během dopoledne začaly prosakovat informace o jeho zadržení. „Otázkou ale je, co policisté přesně prověřují, neboť policie uvalila na případ velmi přísné embargo,“ dozvíme se z reportáže.
I na Nově zazní, že předmětem vyšetřování může být solární elektrárna Ševětín, ale existuje i jiná možnost. Předmětem zájmu vyšetřovatelů prý mohou být také kontakty některých pracovníků policie s podnikateli či politiky.
V sedm hodin večer se před olomouckým bytem Ivana Langera objevilo šest policistů, kteří s sebou přivezli i Ivana Langera a zavedli ho do bytu. „Během dne tu ale byla jen sporadická aktivita, u domu stála jen tři neoznačená policejní auta,“ oznámil zpravodaj.
Na kameru zazněla i slova politiků. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) či Miroslav Kalousek (TOP 09) byli v hodnocení kauzy opatrnější. „Já bych si spíš počkal na výsledky akce, velké policejní akce už jsme tu totiž viděli,“ poznamenal např. Bělobrádek. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) byl v hodnocení mnohem ostřejší. Ve věci solárních tunelů měla prý policie jednat už dávno.
Po prvních šesti minutách zpravodajka ČT řešila otázku, zda je vlastně Ivan Langer pohádkově bohatý, jak se o něm říká, či nikoliv. Před kamerou zaznělo, že Langer je jen papírovým milionářem.
Uvidíme se u soudu, holedbal se Langer na Primě...
Televize Prima ve své hlavní zpravodajské relaci, zahájené již pět minut před devatenáctou hodinou, věnovala kauze Ivana Langera hned tři první reportáže, v rozsahu více než pět minut. V první reportáži shrnula události, které v kauze nastaly během úterka- zatčení Langera na luxusním pražském bulváru, jeho výslech na policejním prezidiu, i odpolední tiskovou konferenci policejného prezidenta.
Ve druhé reportáži pak Prima připomněla, že Ivan Langer, někdejší „korunní princ ODS“, již v minulosti čelil mnoha aférám. Připomněla zejména kauzu Langerova sporu s jeho nástupcem na ministerstvu Radkem Johnem, která se odehrála přímo v diskusním pořadu TV Prima, kde John obvinil Langera, že by s ním měl ve studiu být jeho vodič, zastřelený boss podsvětí František Mrázek, na což Langer reagoval stručným „uvidíme se u soudu“.
Třetí reportáž pak představovala kauzu solární elektrárny v Ševětíně, kvůli které se úterní policejní manévry odehrávaly, a další osoby, které s Langrem měly být v případu namočeny.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp