Schnur se rozhodl popsat absurditu současné evropské politické situace, kdy pravice není pravice, levice není levice, hlavně ale že všichni víme, jakým slovem je nazvat. „Demokratické revoluce s korupčními oligarchy a neofašistickými skupinami na špici, boj proti islamistickému terorismu po boku jeho sponzorů, islamistických diktatur i těch, kteří k nim směřují,“ popsal Schnur.
Vyjádřil se i k řecké finanční krizi. „Extrémní levice, která uspořádá lidové referendum na podporu vlastní pozice při jednání s nadnárodním kapitálem, aby dva dny po jeho pozitivním výsledku podepsala vše, co protistrana požaduje.“
Následně popsal i průběh voleb ve Francii, kde údajně v několika krajích bylo doporučeno socialistům, aby se stáhli ve prospěch republikánů Nicolase Sarkozyho, jen proto, aby se nedostala k moci Národní fronta. Schnur však Sarkozyho stranu vidí jako mnohem pravicovější než Národní frontu.
„Bizarní na této politické šarádě je totiž následující: FN je tak ‚extrémně doprava‘, že odmítá diktát Wall Streetu, volný trh bez hranic a omezení v režii bruselského centralismu, TTIP a dokonce i neokoloniální války mateřské země,“ zmínil Schnur a dodal, že jsou to všechno body, které naopak patří do programu standardní levice, která již ztratila svou někdejší funkci „tvořitelky dějin“ a stala se z ní jen pomůcka k získání levicových voličů pro pravicovou politiku.
Uvedl také, že jsme pod záplavou názorů a informací analytiků, kteří na všechny strany ukazují a všechno zjednodušují a pojmenovávají, čímž veškerá relevantni data a důležité skutečnosti halí do mlhy a jasně nastavují společensky přijatelné názory, jež vylučují pochybnosti a pochybovače staví do role nepřátel.
„Až do neomezení omílané výrazy jako xenofobní pro ty, kteří mají problém s jednorázovým milionovým přílivem migrantů, populistický (levicově nebo pravicově, podle situace) na adresu odpůrců diktátu ‚trojky‘ nebo třeba ocejchování predikátem ‚protievropský‘ těch, kteří odmítají ztotožnit se s bruselskou Unií s Evropou,“ napsal Schnur.
Levicová politika je podle něj zkrátka již mrtvá nebo právě páchá politickou sebevraždu. Berlínští sociální demokraté již také podpořili obchodní smlouvu TTIP i přes nevoli národa, tak jako francouzští, kteří ze strachu před Národní frontou vyklidili prostor republikánům. „Obrazně řečeno: levicová politika těchto dvou stran má obdobnou reálnou hodnotu jako antiteroristický boj americké koalice proti IS po boku Turecka, Kataru, a Saúdské Arábie nebo demokratizace Ukrajiny Jaceňukem, Porošenkem a Pravým sektorem.“ Jasné však je, že frustrace obyvatel Evropy z vlastního vedení stále roste a bude jí třeba dát směr, kdo s ním však přijde, je ve hvězdách.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa