Právník se ve svém textu na blogu, jenž je součástí serveru Aktuálně.cz, ohlíží za téměř uplynulým letošní rokem a charakterizuje jej jako rok „vzájemného míjení se v názorech“. Za charakteristické události letoška považuje často konané demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi, pořádané hnutím Milion chvilek pro demokracii. Účastníci těchto protestů podle jeho slov „neberou dostatečně v úvahu, že Agrofert není banka, do které se ukládají evropské peníze pro jejího majitele, jak to někdy na demonstracích vypadá“.
Koncern, který byl po roce 2017 vlastněný Babišem, načež jej premiér musel kvůli novele zákona o střetu zájmů převést do svěřenských fondů, je podle Křečka především „desítkami pracovišťmi a dílnami, kde pracují tisíce lidí“. Těch bylo k předminulému roku 33 tisíc, přičemž 22 tisíc z nich bylo zaměstnáno v České republice. „Volání po tom, aby Agrofertu byly zastaveny dotace, jistě netěší jeho majitele, ale málo se musí líbit i těm, kteří zde pracují. Myslíte, že touží být bez práce jen pro výkřiky několika nedostudovaných ‚hlídačů demokracie‘?“ přiložil.
Poukázal též na pochybnosti ohledně přerozdělování evropských peněz: „Copak sem chodí evropské peníze jen tak a Babiš si je jen odváží do svých podniků? Nebo jsou rozdělovány úředníky podle evropských směrnic, osobami k tomu určenými a na základě rozvojových programů jednotlivých odvětví a krajů? Právem se nejvyšší státní zástupce ptá, kdy a jak byla vyšetřena práce a odpovědnost těchto lidí, než peníze dorazily ‚k Babišovi‘.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak