V zahraničí přitom nebývá se změnou druhého termínu sebemenší problém. Stačí zavolat na příslušnou linku a změnu si domluvit. Vstřícné jsou úřady na Slovensku i v Německu, kde lidé spíše musejí mít trpělivost, aby se na neustále obsazené číslo dovolali.
Podle pokynu českého Ministerstva zdravotnictví jsou jedinými akceptovatelnými důvody změny data lékařem potvrzená nemoc nebo pracovní cesta.
Původní zdroj ZDE.
V Národním očkovacím centru O2 universum se při výběru prvního termínu vždy objeví i termín druhé dávky, která následuje pokaždé 42 dnů po první. Očkovaný se musí dostavit ve stejný čas jako poprvé.
„Nemůžeme hýbat se zaregistrovanými termíny očkování. Respektujeme metodiku resortu zdravotnictví. Navíc jsou tato data ukládána do centrálního rezervačního systému a my nemáme takové změny v kompetenci. Je poměrně i logisticky náročné zajistit správný počet dávek,“ vysvětlila Právu Jitka Zinke, mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), která očkování v O2 universum organizuje.
Z nadcházejícího období dovolených jsou proto nervózní nejen ve velkých očkovacích centrech, ale i v nemocnicích. „I my očkujeme už převážně druhé dávky a odklady kvůli dovoleným zatím neřešíme. Ale trochu jsou v našich očkovacích centrech obavy, že to teprve nastane,“ řekla Právu Dana Lipovská, mluvčí Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA).
Pokud někdo promešká termín druhé dávky, hrozí mu teoreticky, že bude muset celou vakcinaci absolvovat znovu. Podle plzeňského krajského koordinátora očkování Robina Šína si lidé, kteří propásnou bez udání důvodu určený druhý termín, mohou sami najít náhradní, třeba i v jiném centru. Pokud dostanou druhou dávku stejné vakcíny do tří měsíců od té první, nemusejí absolvovat celé očkování znovu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab