Hrzánský palác je součástí řadové zástavby v Loretánské ulici. Budova získala jméno podle hraběte Sigismunda Valentina Hrzána z Harrasu, který ji získal počátkem 18. století. Po druhé světové válce byl palác radikálně upraven pro reprezentační účely ministerstva informací a osvěty, později předsednictva vlády. Nyní slouží především k přijímání zahraničních návštěv, během loňské rekonstrukce Strakovy akademie v něm zasedal kabinet.
Součástí prohlídky bude také jedinečná vyhlídka z terasy, z níž se na Prahu rád díval i nejvýznamnější nájemník paláce – pozdější československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, který zde žil v letech 1894–1896.
Také Lichtenštejnský palác hostil řadu významných hostů. Při své návštěvě České republiky v něm pobývala například britská královna Alžběta II., španělský král Juan Carlos s manželkou Sofií či japonský císař Akihito s císařovnou Mičiko. V současnosti palác slouží k pořádání konferencí, protokolárních akcí a jednání státních delegací.
Návštěvníci si prohlédnou interiéry historických budov a mohou obdivovat pražské panorama z jindy nepřístupných míst. „Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách za doprovodu průvodců, přičemž jedna prohlídka potrvá přibližně 40 minut,“ informoval Úřad vlády.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk