Vláda přijala nouzový stav 12. března v souvislosti s šířením koronavirové nákazy. Od počátku ale měly vládní kroky své odpůrce. Mnoho stížností se týká nákupu ochranných pomůcek. Stěžoval si například předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, podle nějž Ministerstvo zdravotnictví ochranné pomůcky nakupovalo nehospodárně.
Mluvčí MSZ Aleš Cimbala potvrdil, že lidé podávají trestní oznámení na představitele vlády, samospráv i na členy krizového štábu. „Zčásti jsou tato podání bez dalšího opatření založena, neboť popsaná jednání nenaplňují skutkovou podstatu trestného činu nebo odložena či postoupena jako přestupek,“ uvedl Cimbala pro server Echo 24, s tím, že některá oznámení se dále vyhodnocují, ale v žádné z věcí nebylo dosud zahájeno trestní řízení.
Na MSZ v Praze se jako první s trestním oznámením obrátili brněnští advokáti Vendula Zahumenská s manželem. V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu ho podali na premiéra Andreje Babiše (ANO), na ministry vnitra a zdravotnictví Jana Hamáčka (ČSSD) a Adama Vojtěcha (za ANO) a na epidemiologa Romana Prymulu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: jma