Má Babiše chránit policie? Projedná vláda

15.12.2015 13:02 | Zprávy

Vláda příští týden projedná rozšíření seznamu osob, které má chránit policie, o ministra financí. O ochranu nedávno požádal ministr Andrej Babiš (ANO) kvůli několika případům ohrožení. Kdyby vláda ochranu nerozšířila, hrozí pokračování špatné bezpečnostní situace ministra financí, jejímž důsledkem by v krajním případě mohl být i pokus o jeho fyzickou likvidaci, vyplývá z podkladů pro jednání kabinetu, které má ČTK k dispozici.

Má Babiše chránit policie? Projedná vláda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš zapaluje svíčku

Ministerstvo vnitra navrhuje změnit vládní nařízení z roku 2008. Ministr financí by v seznamu chráněných osob nahradil funkci místopředsedy vlády pro evropské záležitosti, která již dnes neexistuje. "Hlavním důvodem navrhované novelizace nařízení vlády je fakt, že člen vlády ve funkci ministra financí je dlouhodobě vystaven ohrožení své osoby, a to zejména s ohledem na činnost kriminálních skupin v kontextu postoje ministerstva financí k řešení celních a daňových podvodů," stojí v předkládací zprávě pro ministry.

Mezi dalšími rizikovými faktory, kvůli nimž by měl ministr financí ochranu dostat, je současný postoj ministerstva k ekologickým zakázkám nebo hazardnímu průmyslu. "Nelze rovněž opomenout skutečnost, že ministru financí je v poslední době stále častěji formou dopisů vyhrožováno likvidací jeho osoby," uvádí předkládací zpráva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Smlouva s Vatikánem

Podle toho, co vím, tak jde o dost kontroverzní smlouvu, můžete mi tak vysvětlit, proč bychom ji měli uzavírat? Jaký prospěch z ní ČR plyne? Nebo je to zas nějaké nařízení EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Decroix z ODS se chlubila, jak zpřísnili migrace. „Odvážně udělali, co chce Brusel,“ zní v odpověď

17:27 Decroix z ODS se chlubila, jak zpřísnili migrace. „Odvážně udělali, co chce Brusel,“ zní v odpověď

Poslankyně ODS Eva Decroix na sítích informovala, že vláda Petra Fialy navrhuje novelu, která zpřísn…