Protestující nesli transparenty s hesly jako „Nenechte nikoho pozadu“ nebo „Moria hoří“. K nim se v Berlíně připojila třeba i teta Alana Kurdiho, syrského chlapce, jehož fotografie se stala tragickým symbolem uprchlické krize v roce 2015, kdy jeho tělo bylo vyplaveno na turecké pláži.
„Rozhodla jsem se promluvit a mluvit za ty, kteří nemohou mluvit sami za sebe ... Pokud nemohu zachránit svou vlastní rodinu, zachraňme ostatní,“ řekla Tima Kurdi a vyzvala lidi, aby psali politikům, aby prosazovali akce. „Nemůžeme zavřít oči, otočit se zády a odejít od nich. Lidé jsou lidé bez ohledu na to, odkud pocházíme,“ dodala.
Německo už souhlasilo, že k sobě vezme 1 553 migrantů, kteří zůstali na řeckých ostrovech, ale aktivistka Sonya Bobrik ze skupiny Seebruecke říká „My máme místo. Můžeme vzít mnohem více lidí.“
Jiný demonstrant, Oliver Bock, si to představuje také velice zajímavě: „Považuji to za nepřijatelné, že žijeme v jedné z nejbohatších částí světa a jsme vystrašeni z 15 tisíc lidí a vede se tu nekonečná diskuse o tom, kdo jim má pomoct.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: AZy