Pro Horákovou je manželství společenským uznáním svazku dvou lidí, a pokud tito lidé chtějí, tak základem pro nějaké stabilní rodinné prostředí. Roman Joch uvedl, že manželství je starší než kterýkoli ze současných států a je to instituce, která má zajistit stabilní prostředí pro výchovu budoucích generací. Drtinová se ptala, zda tedy, když se vezmou dva čtyřicetiletí, musejí mít děti. Joch se nenechal nachytat a řekl, že jisté není, ani když se vezmou dva dvacetiletí, že budou mít děti. Ale instituce manželství je podle něj k tomu, aby zajistila, že rodiče zůstanou spolu, dokud jsou děti malé.
Teze manželství pro všechny je podle Jocha klamavá, protože ho nemohou uzavírat děti nebo například příbuzní. Navíc u homosexuálních párů není ani teoretická možnost mít děti. „Srovnávejme hrušky s hruškami a jablka s jablky,“ reagovala Horáková s tím, že do manželství mohou vstupovat i ti, kteří vědí, že jsou neplodní, nebo kriminálníci, kteří se o děti nestarají. Roman Joch argumentoval, že je mnoho alternativních způsobů života, a zmínil dvě ženy Davida Ratha, ale tyto skupiny by si neměly osobovat název něčeho, co je definováno jako něco jiného. Měl by být vytvořen alternativní název, tvrdí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas