Maroko čelí velkému migračnímu tlaku, aby zabránilo nelegálním subsaharským migrantům ve vstupu na území EU
01.07.2022 20:33 | Zprávy
Subsaharští migranti se pravidelně pokoušejí o nelegální přechod hranic z Maroka na území EU, a to zvláště v oblasti španělských enkláv Ceuta a Melilla na severu afrického kontinentu, kde bylo jen od roku 2016 odraženo 145 útoků migrantů.
reklama
V pátek 24. června došlo k násilnému pokusu přibližně dvou tisíců subsaharských migrantů o proniknutí z marockého města Nador do španělské enklávy Melilla. Útok se odehrál v úzkém průchodu, sloužícím pro přechod místních obyvatel, kde kvůli tlačenici velkého množství migrantů a pádům z drátěných hraničních plotů přišlo o život 23 migrantů a 76 jich bylo zraněno. Zasahující marocké pořádkové síly jednaly s respektem zákona a předpisů zcela profesionálně, 140 příslušníků bylo při ochraně hranic zraněno.
Útočníci byli ozbrojeni holemi, mačetami, kameny a noži a byli vedeni zkušenými a vycvičenými vůdci, kteří útok naplánovali a vedli s velkým násilím, které vedlo ke ztrátám na životech. Jedná se o mafiánské sítě převaděčů, kteří nemají úctu k lidským životům a jsou schopné všeho, aby migranty převedli na cílové území.
Po pátečním útoku bylo zatčeno 32 osob, které budou obžalovány z obchodování s lidmi, násilí proti marockým pořádkovým silám a poškozování státního majetku.
Marocké úřady ostře odsuzují tuto tragédii a potvrdily své odhodlání nadále vyvíjet velké úsilí, aby činnost těchto zločineckých sítí překazily. Maroko si stojí za tím, že dodržuje mezinárodní závazky, jak v oblasti migrační a azylové politiky, tak v oblasti lidských práv a bude nadále pokračovat v posilování dynamiky inkluzivního a solidárního řízení migrace a ochrany migrantů i zranitelných obětí.
Marocké království prosazuje humanistickou, globální a pragmatickou migraci a stalo se díky tomu hostitelskou zemí pro desítky tisíc subsaharských Afričanů, kteří zde studují i pracují a jsou plně integrováni do marocké společnosti.
Foto: Mapa Maroka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
A co třeba říkáte na to, že jsme v digitalizaci veřejné správy je Česko druhé nejhorší v EU? Zdroj: https://www.dvs.cz/clanek.asp?id=6995694 Nebo co říkáte na toto - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-b2b-platit-prevodem-nestaci-digitalizace-ceske-ekonomiky-je-zalostne-pomala-261752?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.