Když zemřela Vlasta Chramostová, předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský prohlásil, že by si Vlasta Chramostová zasloužila pohřeb se státními poctami. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se ozval brzy po Rychetském a konstatoval, že se za předsedu soudu stydí.
„Převelice se stydím za předsedu Ústavního soudu! Svým prohlášením jenom vyvolává další vášně. To si dr. Rychetský opravdu neuvědomuje, že proti sobě posmrtně staví dvě velké osobnosti, a rozděluje tak národ?“ zeptal se na sociální síti Facebook.
„Pavel Rychetský že rozděluje národ? A píše to mluvčí Miloše Zemana, superštváč? Už toto je absurdní. Ovčáček coby @PREZIDENTmluvci, jménem hlavy státu, na síti sám vytváří problém,“ poznamenal k tomu Fendrych, který zároveň zdůraznil, že o Karlu Gottovi, na kterého Ovčáček snad naráží, Rychetský nenapsal ani slovo. Jen podotkl, že k lidem, jako je Vlasta Chramostová, by se stát měl zachovat s úctou.
Fendrych poznamenal, že Rychetský podepsal Chartu 77, stejně jako Chramostová, a znal ji, takže o její statečnosti i o jejím selhání v podobě spolupráce s komunistickou Státní bezpečností něco ví. Po podpisu Charty nemohla mnoho let hrát. Naproti tomu Gott podepsal Antichartu, čímž otevřeně podpořil komunistickou normalizaci.
Bývalý komunista Babiš o práci kvůli odporu proti režimu nepřišel. Do komunistické strany vstoupil dobrovolně, cestoval do zahraničí a také spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností. Jen to na rozdíl od Chramostové, která se za spolupráci hluboce styděla, vytrvale popírá. Proto Chramostová, ale ani Gott nepotřebují, aby se k jejich odchodu vyjadřoval právě Babiš nebo prezident Zeman, kterého Fendrych označii za „putinovce“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp