V první řadě je podle Kollera potřeba definovat a přiznat si hlavní problém, což se ale neděje. „Když se podíváme na to, co říkají politici v EU a Spojených státech, ale i v našem Parlamentu, vypadá všechno krásně, snad jen kromě těch extremistů, kteří drze protestují proti tomu dobru, které nám všichni vnucují. Teprve po definování problému můžeme dospět k jeho řešení. Máme přitom několik skupin problémů. Jednak je to dlouhodobé globální ohrožení spočívající v přelidnění, které zatěžuje ekosystém hlavně v Africe a zčásti v Asii. Z politického hlediska je to ideologizace společnosti. Dostali jsme se k něčemu, co začíná zavánět německým nacismem,“ řekl Martin Koller, podle nějž je dalším rizikem současnosti velký vliv organizovaného zločinu hlavně v obchodu s drogami, který „doslova uplácí politiky v celé EU, protože obchod s drogami je jedním ze základních finančních zdrojů terorismu. „Dnes můžeme až na malé výjimky mluvit o islámském terorismu, který je sponzorován z islámských zemí, které ale spolupracují na redistribuci drog do Evropy a USA. Např. po vítězství ,americké demokracie‘ v Afghánistánu tam vzrostla produkce drog o tři sta procent,“ uvedl v Jihlavě Martin Koller.
Máme tady druhou Mnichovskou dohodu
Dalším problémem je monopol moci, který je podle Kollera vidět například na jednání o smlouvě TTIP. „Výsledkem monopolu moci je koloniální politika a návrat o několik set let zpátky. Můžeme říct, že lze mluvit o vytváření společnosti strachu, která je ovládána pomocí politiků a silových organizací. Aktuálnější je především chronická hospodářská krize, kdy naprostá většina společnosti nemá ze slavných ekonomických růstů a čísel vůbec nic. Dokladem je množství nezaměstnaných v Evropské unii i USA a zadluženost všech těchto zemí,“ řekl Martin Koller a poukázal na to, že v celém světě jedním z důležitých segmentů není výroba, ale dluhový byznys.
Aktuálním problémem je i islamizace. „Ať se nám to líbí, nebo ne, je to otázka etnicko-sociálního inženýrství, jaké nemá – snad s výjimkou doby německého nacismu – v historii obdoby. Současný salafistický islám, Turecko a jeho činnost spolu se současnou Saúdskou Arábií můžeme přirovnat k Německu1939 – máme tady druhou Mnichovskou dohodu, kterou je dohoda EU s Tureckem, máme stejně nenávistnou ideologii, stejné nepřátelské menšiny muslimů, které se nechtějí integrovat, a pokud půjde situace takto dál, můžeme říct, že třetí světová válka klepe na dveře,“ varoval Koller.
Martin Koller vidí i rizika uzavření dohody TTIP, kterou označuje za „americkou koloniální smlouvu“. Riziko vidí v na ni navázaném dovozu geneticky modifikovaných potravin. „Bez ohledu na to, co nám kdekdo říká, tedy že nejsou problémové, realita je opačná a mluví se o tom, že způsobují různé druhy rakoviny a další nemoci. Problém je v tom, že výrobci, kteří číhají na mnohamiliardové zisky, potlačují jakoukoli kritiku. Na to navazuje ekonomická součást geneticky modifikovaných potravin – je to vlastně americký potravinový diktát, protože tyto potraviny produkuje a má na ně světový patent pouze americká společnost Monsanto.
Ve chvíli, kdy se kdekoli zavede jejich pěstování a jejich producentem bude třeba Agrofert, nastane problém. Tyto údajně skvělé potraviny mají jednu základní vlastnost – pokud se jedná o rostliny, jejich odolnost vůči škůdcům apod. trvají asi jen dva roky. Tyto obiloviny vytlačí domácí produkci a osiva může dodávat do budoucna pouze společnost Monsanto,“ popsal svůj pohled na TTIP Martin Koller.
Spojené státy se snaží zkolonizovat Rusko
Jiným ohrožením je v současnosti to, že se Spojené státy snaží vyprovokovat válku s Ruskem. Evropská unie a USA mají podle Kollera nad Ruskem vojenskou převahu a dalším problémem je tzv. islámská armáda, kterou vytvořilo Turecko a Saúdská Arábie. „Už sama tato islámská armáda je silnější než armáda Ruska nebo armáda Evropské unie. Tato armáda může napadnout jak EU, tak Rusko a může být cenným pomocníkem USA, které se snaží vyvolat válku na ukrajinsko-ruské a pobaltsko-ruské hranici. Cíl je známý – Spojené státy se snaží zkolonizovat Rusko, jde jim o tamní suroviny, prostory a o to, aby využily ruské obyvatelstvo jako moderní otroky,“ vysvětlil Koller.
Daší problém je podle něj i Lisabonská smlouva a absolutizace moci v EU: „To už jsme v minulosti zažili částečně za Rakouska, které nám vnucovalo svou ideologii a své náboženství, zažili jsme to za Němců, kteří nám vnucovali nacistickou ideologii, a do určité míry i za předlistopadového režimu. Všichni tedy víme, co znamená monopol moci, vždy je to zlo. Moc musí být demokratická a nemůže si ji nikdo absolutizovat pro své soukromé či jiné zájmy. Na Lisabonskou smlouvu a její monopol moci navazuje další problém ,a to je propojení EU ve volném pohybu osob se zeměmi u Středozemního moře, které prezentují asi sto padesát milionů muslimů. Už jen smlouva s Tureckem, která by otevřela volný pohyb Turkům, znamená možnost transferu osmdesáti milionů tureckých muslimů do Evropy. A to mluvíme o zemi, která provádí genocidu Kurdů, která realizuje teroristickou válku pomocí Islámského státu v Sýrii, kde jsou vražděni křesťané. A kupodivu to celé EU ani v USA nikomu nevadí.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Martin Koller