Martin Koller: Třetí světová válka klepe na dveře, z lidí se stanou dálkově ovládaní roboti

11.05.2016 15:23 | Zprávy

Na semináři iniciativy Nová republika v Jihlavě vystoupil Martin Koller s příspěvkem, který nazval „(Ne)bezpečnost v Evropě a doma“. V tématu odsoudil současnou politiku Západu i český přístup a probral globální témata – od možnosti vyvolání světové války po snahu USA o zotročení obyvatel Ruska. Cestou je podle něj preferovat základní hodnoty, jako je vlast, národ a rodina.

Martin Koller: Třetí světová válka klepe na dveře, z lidí se stanou dálkově ovládaní roboti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Koller

V první řadě je podle Kollera potřeba definovat a přiznat si hlavní problém, což se ale neděje. „Když se podíváme na to, co říkají politici v EU a Spojených státech, ale i v našem Parlamentu, vypadá všechno krásně, snad jen kromě těch extremistů, kteří drze protestují proti tomu dobru, které nám všichni vnucují. Teprve po definování problému můžeme dospět k jeho řešení. Máme přitom několik skupin problémů. Jednak je to dlouhodobé globální ohrožení spočívající v přelidnění, které zatěžuje ekosystém hlavně v Africe a zčásti v Asii. Z politického hlediska je to ideologizace společnosti. Dostali jsme se k něčemu, co začíná zavánět německým nacismem,“ řekl Martin Koller, podle nějž je dalším rizikem současnosti velký vliv organizovaného zločinu hlavně v obchodu s drogami, který „doslova uplácí politiky v celé EU, protože obchod s drogami je jedním ze základních finančních zdrojů terorismu. „Dnes můžeme až na malé výjimky mluvit o islámském terorismu, který je sponzorován z islámských zemí, které ale spolupracují na redistribuci drog do Evropy a USA. Např. po vítězství ,americké demokracie‘ v Afghánistánu tam vzrostla produkce drog o tři sta procent,“ uvedl v Jihlavě Martin Koller.

Máme tady druhou Mnichovskou dohodu

Dalším problémem je monopol moci, který je podle Kollera vidět například na jednání o smlouvě TTIP. „Výsledkem monopolu moci je koloniální politika a návrat o několik set let zpátky. Můžeme říct, že lze mluvit o vytváření společnosti strachu, která je ovládána pomocí politiků a silových organizací. Aktuálnější je především chronická hospodářská krize, kdy naprostá většina společnosti nemá ze slavných ekonomických růstů a čísel vůbec nic. Dokladem je množství nezaměstnaných v Evropské unii i USA a zadluženost všech těchto zemí,“ řekl Martin Koller a poukázal na to, že v celém světě jedním z důležitých segmentů není výroba, ale dluhový byznys.

Aktuálním problémem je i islamizace. „Ať se nám to líbí, nebo ne, je to otázka etnicko-sociálního inženýrství, jaké nemá – snad s výjimkou doby německého nacismu – v historii obdoby. Současný salafistický islám, Turecko a jeho činnost spolu se současnou Saúdskou Arábií můžeme přirovnat k Německu1939 – máme tady druhou Mnichovskou dohodu, kterou je dohoda EU s Tureckem, máme stejně nenávistnou ideologii, stejné nepřátelské menšiny muslimů, které se nechtějí integrovat, a pokud půjde situace takto dál, můžeme říct, že třetí světová válka klepe na dveře,“ varoval Koller.

Martin Koller vidí i rizika uzavření dohody TTIP, kterou označuje za „americkou koloniální smlouvu“. Riziko vidí v na ni navázaném dovozu geneticky modifikovaných potravin. „Bez ohledu na to, co nám kdekdo říká, tedy že nejsou problémové, realita je opačná a mluví se o tom, že způsobují různé druhy rakoviny a další nemoci. Problém je v tom, že výrobci, kteří číhají na mnohamiliardové zisky, potlačují jakoukoli kritiku. Na to navazuje ekonomická součást geneticky modifikovaných potravin – je to vlastně americký potravinový diktát, protože tyto potraviny produkuje a má na ně světový patent pouze americká společnost Monsanto.

Ve chvíli, kdy se kdekoli zavede jejich pěstování a jejich producentem bude třeba Agrofert, nastane problém. Tyto údajně skvělé potraviny mají jednu základní vlastnost – pokud se jedná o rostliny, jejich odolnost vůči škůdcům apod. trvají asi jen dva roky. Tyto obiloviny vytlačí domácí produkci a osiva může dodávat do budoucna pouze společnost Monsanto,“ popsal svůj pohled na TTIP Martin Koller.

Spojené státy se snaží zkolonizovat Rusko

Jiným ohrožením je v současnosti to, že se Spojené státy snaží vyprovokovat válku s Ruskem. Evropská unie a USA mají podle Kollera nad Ruskem vojenskou převahu a dalším problémem je tzv. islámská armáda, kterou vytvořilo Turecko a Saúdská Arábie. „Už sama tato islámská armáda je silnější než armáda Ruska nebo armáda Evropské unie. Tato armáda může napadnout jak EU, tak Rusko a může být cenným pomocníkem USA, které se snaží vyvolat válku na ukrajinsko-ruské a pobaltsko-ruské hranici. Cíl je známý – Spojené státy se snaží zkolonizovat Rusko, jde jim o tamní suroviny, prostory a o to, aby využily ruské obyvatelstvo jako moderní otroky,“ vysvětlil Koller.

Daší problém je podle něj i Lisabonská smlouva a absolutizace moci v EU: „To už jsme v minulosti zažili částečně za Rakouska, které nám vnucovalo svou ideologii a své náboženství, zažili jsme to za Němců, kteří nám vnucovali nacistickou ideologii, a do určité míry i za předlistopadového režimu. Všichni tedy víme, co znamená monopol moci, vždy je to zlo. Moc musí být demokratická a nemůže si ji nikdo absolutizovat pro své soukromé či jiné zájmy. Na Lisabonskou smlouvu a její monopol moci navazuje další problém ,a to je propojení EU ve volném pohybu osob se zeměmi u Středozemního moře, které prezentují asi sto padesát milionů muslimů. Už jen smlouva s Tureckem, která by otevřela volný pohyb Turkům, znamená možnost transferu osmdesáti milionů tureckých muslimů do Evropy. A to mluvíme o zemi, která provádí genocidu Kurdů, která realizuje teroristickou válku pomocí Islámského státu v Sýrii, kde jsou vražděni křesťané. A kupodivu to celé EU ani v USA nikomu nevadí.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Martin Koller

Ing. Jaroslav Faltýnek byl položen dotaz

Děláte ve sněmovně vůbec něco?

Dobrý den, zajímalo by mě, co jako poslanec děláte, že o vás není vůbec slyšet? Ani nikde v televizi jsem vás dlouho neviděl, nečetl s vámi žádný rozhovor. Přijde mi, že vás Babiš nechal kandidovat jen proto, aby vám zajistil dobře placené místo, ale jakoby vám zakázal, abyste se po vašem skandálu v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ševčík: Za Fialu mě vyhodili. Ale řeknu, co se stane, když bude ještě 4 roky vládnout

12:41 Ševčík: Za Fialu mě vyhodili. Ale řeknu, co se stane, když bude ještě 4 roky vládnout

Ekonom Miroslav Ševčík se v pořadu Otázky na Miroslava Ševčíka pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ke s…