Martin Koller hovořil o tom, jak blízko jsme k válečnému konfliktu v Evropě
07.12.2021 15:48 | Ze sítí
Hostem dalšího dílu pořadu O čem se mlčí, byl vojenský analytik a expert na armádní techniku Martin Koller. Se Stanislavem Novotným probrali, jak blízko jsme k válečnému konfliktu v Evropě. Jestli opravdu dojde k válce, tak na to podle Kollera doplatí Evropa od Ukrajiny až po Berlín.
reklama
Situace je prý následující. „Především na Ukrajině probíhá jíž šestým rokem občanská válka, která je na hranicích Ruska a je naprosto logické, že si každý hlídá pořádek, aby se mu nepřevalovala občanská válka přes hranice. Dále je tu fakt, že Ukrajina de facto vypověděla minské dohody, přičemž jak EU, tak NATO neustále peskují Putina, že on je porušuje, tak ukrajinské ozbrojené síly vstupují do prostoru, který by měl být demilitarizován a kolem Doněcka a Luhanska můžeme v podstatě mluvit o vojenské agresi,“ uvedl na začátek Koller.
Teoreticky bychom si prý mohli představit, že se jedná o vnitroukrajinský konflikt, ale to není pravda,
„Jedná se o ruskojazyčnou enklávu a druhá věc je, že řada občanů této enklávy mají ruské občanství. Takže tady je angažovanost Ruska zcela logická. A když k tomu přidáme další realitu, což jsou různá společná vojenská cvičení, tak je logické, že žádný rozumný a zodpovědný politik nenechá odkryté hranice a když se podíváme na délku hranic a vycházíme z počtu případných služeb a z počtu techniky, tak tomu odpovídá množství vojáků,“ pokračuje.
Oba pánové se shodli, že třeba naše armáda by nedokázala pokrýt hranice ani tak, aby zajistila něco, co kdysi dělala pohraniční stráž.
Podle Stanislava Novotného je černý Petr na straně západu, ten se ale snaží svou rétorikou tvrdit, že to je ruský problém. „To je klasika, pokrytectví je základ politiky posledních desítek let. Pod různými tématy dobra se páchá zlo a ten, kdo je mírumilovný se označuje za agresora a naopak,“ dodal Koller.
Podle něj je v současné době Rusko obklíčeno obloukem nepřátelských zemí, které jsou skoro všechny členskými státy NATO a EU, což je prý dnes v zásadě totéž. Logiku, aby Rusové sami chtěli vyvolat konflikt, to ale prý nemá. To podle Kollera vzhledem k počtu obyvatel a rozměru armády nemá z vojenského hlediska možnost porazit NATO.
Pokud by se ale přesto válka rozpoutala, mělo by to na nás velký dopad. „Zima, hlad, nefungující elektronika, žádný přísun energie, nedostatek potravin a kromě toho následky jaderného rozpadu. Rusko se nemůže ubránit agresi ze strany NATO a EU bez jaderných zbraní. Jestli se jim opravdu podaří válku vyvolat, tak na to doplatí Evropa od Ukrajiny po Berlín,“ uzavřel Koller.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.