Podle Mayové její dohoda s Bruselem realizuje výsledek plebiscitu z června 2016 a vrací Británii kontrolu nad svými financemi, zákony a hranicemi. Uvedla také, že kromě jiného chrání pracovní místa britských občanů a přináší jistotu pro podnikatelskou sféru.
Britská premiérka poukazuje na to, že nikdo jiný nemá alternativní plán, který by v těchto třech zkouškách obstál. Apeluje tak jak na zastánce vypsání nového referenda, tak na poslance, kteří jsou podle jejího vyjádření tak zaměřeni na svou konkrétní vizi brexitu, že by nakonec mohli z dokonalého ideálu učinit nepřítele dobré dohody.
„Obě skupiny jsou motivované tím, co považují za nejlepší pro zemi, ale jedna i druhá si musí uvědomit, jakému riziku vystavují demokracii a živobytí našich voličů,“ míní Mayová.
Z hlediska brexitu čeká Británii přelomových deset dní. Ve středu se v dolní komoře parlamentu opět rozjede debata o brexitové dohodě, hlasovat by pak poslanci měli 15. nebo 16. ledna.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab