Ruská federace posílá své jednotky ke své západní hranici. Vojenskou přítomnost posiluje i na ukrajinském poloostrově Krym, který ruská armáda obsadila na jaře 2014. Západ už vyzval k deeskalaci napětí na rusko-ukrajinské hranici a volá po stažení ruských jednotek od hranic. Z Ruska v odpovědi zaznělo, že si na svém území mohou ruští vojáci dělat, co se jim zlíbí.
A napětí dál narůstá. Narůstá poté, co ruská tajná služba zadržela v Petrohradě jednoho z ukrajinských diplomatů Oleksandra Sosoňuka, který se údajně snažil vylákat z jednoho z ruských občanů citlivé informace. Média o tom informovalo ukrajinské ministerstvo zahraničí.
- Další informace naleznete zde
„Tato aktivita je neslučitelná se statusem diplomatického zaměstnance a je nepřátelská vůči Ruské federaci. Se zahraničním diplomatem bude zacházeno v souladu s mezinárodním právem,“ uvedla FSB.
Ukrajinská strana hlásí, že Sosoňuk byl po několika hodinách propuštěn a nalézá se na půdě konzulátu v Petrohradu. Vláda v Kyjevě prý ještě zváží, jak bude na tuto ruskou akci reagovat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp