Mezi kraji a ministryní školství došlo ke shodě: Zářijové spuštění novely neznamená plošnou inkluzi

26.04.2016 8:50 | Zprávy

Kraje garantují financování sítě škol a stabilitu jejich fungování, uvedl předseda Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) k naplánovaným změnám v přístupu ke společnému vzdělávání. Kraje, Svaz měst a obcí i Sdružení městských samospráv se s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD) shodly na tom, že zářijové spuštění novely neznamená plošnou inkluzi a že běžné i speciální školy jsou potřebnou součástí českého vzdělávacího systému. Uvedly to ve společném prohlášení, které dnes zveřejnilo ministerstvo školství.

Mezi kraji a ministryní školství došlo ke shodě: Zářijové spuštění novely neznamená plošnou inkluzi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová

Hašek za kraje garantoval zachování sítě škol. „Obavy některých škol z dalšího fungování nejsou způsobeny zaváděním společného vzdělávání, ale dlouhodobě klesajícím počtem dětí v těchto školách. Platforma pro společné vzdělávání poskytuje jasný návod, jak síť škol udržet i od nového školního roku,“ uvedl Hašek ve společném prohlášení.

Účelem platformy, v níž se v lednu spojili ministerstvo a představitelé krajů a obcí, bylo řešení praktických problémů spojených se startem nových pravidel pro inkluzi na začátku školního roku 2016/2017.

Ministryně školství při jednáních s kraji také dohlížela na to, aby se dodatečné peníze poskytnuté státem dostaly skutečně do škol. „Jsem ráda, že v úzké spolupráci s kraji se školám tyto prostředky nyní již reálně dostanou. Záleží mi na tom, aby se školám finanční prostředky, které posíláme, skutečně dostaly,“ uvedla Valachová.

Ministerstvo například školám letos poskytlo navíc 500 milionů korun na asistenty pedagoga. Deník Právo nedávno informoval, že k ředitelům škol tyto peníze často nedoputovaly.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

19:28 Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

Svou návštěvu Spojených států završil europoslanec AfD Petr Bystroň na oslavě vítězství Donalda Trum…