Kutilová ve svém komentáři uvádí, že pokud je ještě někdo v Evropě při smyslech, nesmí mu na tuto hru na city skočit. „Myslím, že nářky nad chudáky uprchlíky teď opravdu nejsou namístě. Na hranicích se netísní davy těch, kteří teď opravdu prchají před válkou – NE, nejsou tam ani Syřané prchající před boji v Idlíbu (ty Turecko přes hranice nepouští), ani lidi, které z domovů Turecko vyhnalo během invaze do Sýrie v říjnu 2019 (ti jsou na jiných místech v Sýrii),“ poznamenala Kutilová.
„Je mi líto lidí, které Turecko nahnalo na hranice pod slibem cesty do Evropy, ale tohle není řešení. Turecko teď sklízí, co v Sýrii samo zaselo. Od počátku války v roce 2011 se Turecko snaží všemi možnostmi svrhnout režim Asada. Jenže to nezačalo revolucí proti Asadovu režimu. Turecko se o ovládnutí Sýrie snaží od roku 2009, kdy se snažilo donutit Asada, aby zrušil zákaz politických stran založených na náboženství – Erdoganovi šlo zejména o to, aby mohlo být v Sýrii aktivní Muslimské bratrstvo (tlak z Kataru). Od počátku revoluce v Sýrii Turecko poskytovalo výcvik, peníze atp. skupinám bojujícím proti Asadovi, včetně džihádistických skupin a radikálních islamistů. A nechalo hranice otevřené pro džihádisty z celého světa, kteří do Sýrie přijížděli,“ podotkla Kutilová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef