Podle Hany Marvanové bude muset ČR zaplatit jen na soudním poplatku 20 milionů korun, náklady švýcarské advokátní kanceláři jsou zatím sedm milionů.
"Tím to však neskončí," podotkla Marvanová. Podle ní totiž bude nutné zaplatit náklady na zajištění účasti jednání či vypracování znaleckých posudků.
Kriminalisté prověřují postup odpovědných lidí pro podezření ze spáchání trestného činu maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Zatím však není jasné, koho policisté podezírají. Podle sdružení jsou však odpovědní zástupci pražského vrchního státního zastupitelství a také ministerstva financí.Vš
Vše k tématu Mostecká uhelná
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) již podal kárné žaloby na bývalého pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu, náměstka Libora Grygárka, Ladislava Letka, jenž kauzu MUS dozoroval, a bývalou šéfku odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Marcelu Kratochvílovou.
Švýcarsko se České republiky již od první poloviny roku 2010 dotazovalo, zda se hodlá připojit k trestnímu řízení jako poškozená strana s nárokem na náhradu škody. Švýcaři tvrdí, že Česko v souvislosti s obchody s akciemi MUS přišlo o miliardy. Stát nyní hledá cestu, jak se domoci zablokovaných peněz, ministerstvo financí chystá civilní žalobu. Dalším postupem vlády ve snaze připojit se ke švýcarskému trestnímu řízení se dnes bude zabývat schůzka části ministrů české vlády.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jhe