Na přelomu let 2012 a 1013 se v Janouškově kanceláři v pražské Galerii Myšák měly odehrát dva rozhovory „pana domácího“ s neznámým mužem, kterého policisté podle Lidových novin měli identifikovat jako Martina Ulčáka, vlivného podnikatele a někdejšího posledního předsedu Socialistického svazu mládeže.
Úplně vše k Romanu Janouškovi najdete ZDE
Debata začíná konstatováním, že „všichni pracovití a moudří lidé budou ohroženi“. Janouškova návštěva dodává, že státní moc zcela přestala fungovat v politice, a místo toho se odehrává na policii a na soudech. Doposud prý bylo normální, že se soudy používaly jako nástroje obchodního boje, ale „teď se nám do toho připlet plebs, kterej funguje sám o sobě“.
Fungování tohoto „plebsu“ se má projevovat tak, že se tam objevují lidé bez materiálních ambicí. „Oni tu ekonomickou moc chtěj nahradit mocí služební,“ poznamenává k tomu Janoušek. Jako příklad takového člověka jmenuje „pana premiéra" (kterým byl v té době Petr Nečas), ale zejména pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou.
O premiérovi Janoušek skepticky pronesl, že „on není schopen udělat nic ani dobrýho, ani špatnýho, on je na popovídání milej". Jeho společník přidal na konto ministerského předsedy poznatek: „To je houba, kterou když prošlápneš, tak tam už není ta voda, která z toho vycákne."
O Bradáčové se posléze rozproudí debata, zda byla vždy „taková paní Cattani“, jak se Bradáčové přezdívá podle známého detektiva. „Nebyla až taková, ale teď hraje svojí životní roli,“ říká k tomu Janouškův partner. „Ona sama sebe žere, je absolutně asketická a rozhodně tímhle nekončí,“ dodává.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav