Jak totiž list před časem zjistil, ve výběrovém řízení se o bývalá kasárna utkala ještě jedna firma, kterou Ivana Tykačová také vlastní. „Když jsem si přečetl, že jsou firmy majetkově propojené, překvapilo mě, že na to nikdo z ministerstva neupozornil. To propojení se potvrdilo. Jaká je to ale potom soutěž?“ cituje list Stropnického. Ten také poukázal na to, že vítězná firma má nepřehlednou vlastnickou strukturu.
Tykačová tvrdí, že na přípravě nabídek pracovaly nezávisle na sobě dva týmy ve dvou různých firmách, které ona řídí. „Každý tým řešil jiné zadání. První měl z kasáren vytvořit univerzitní kampus, druhý polyfunkční využití,“ řekla deníku.
Stropnický také zpochybnil odhad minimální ceny 581 milionů korun, za něž armáda kasárna nabídla, a kritizoval pouhé tři týdny, které měli zájemci na podání nabídek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam