Nárok na příspěvek by nově měly i mít i další skupiny lidí. Řadit se mezi ně budou podnikající studenti do 26 let či lidé, kteří podnikají například jen sezónně. Na příspěvek tak budou mít nárok i podnikatelé, kteří činnost přerušili po 31. srpnu a k 12. březnu přerušení trvalo. Lidé, kteří nepodnikali celé období po 12. březnu, budou mít nárok na kompenzaci jen za dny, kdy neměli činnost přerušenou. V pozměňovacím návrhu se též uvádí, že pokud podnikatel v žádosti uvede mylně dny, za které chce příspěvek 500 korun denně čerpat, nebude mu počítáno penále.
„To znamená, že náš návrh zní jednoznačně. Podpora bude určena pro všechny OSVČ, které začaly podnikat před 12. březnem, tedy před datem, kdy jsme vyhlásili nouzový stav,“ řekla v rozhovoru pro server iDnes.cz místopředsedkyně vlády.
Naopak lidé, kteří si podnikáním pouze přivydělávají při zaměstnání, registrovali se na úřadu práce nebo čerpají dávky v hmotné nouzi, na podporu nedosáhnou. Lidé, kteří mají podnikání jako vedlejší činnost, spadají podle Schillerové pod program na podporu zaměstnanosti Antivirus, příjem ze zaměstnání by tak měli dostat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: rak