Na úvod svého komentáře Topolánek popisuje scénu jako vytrženou ze špionážního románu, kdy se ihned po teroristických útocích v Bruselu sejdou v Londýně vrchní představitelé amerických, francouzských, britských či izraelských a dalších tajných služeb.
„To by měla být realita. Nejen filmová fikce. Během několika hodin naplánovat společnou operaci ‚The Fast Reek‘, neboli Rychlý čmoud,“ míní Topolánek a dodává, že by se do no-go zón a přistěhovaleckých ghett měly vydat armády a okamžitě lustrovat všechny jejich občany. Ty, kteří nebudou mít doklady, okamžitě koncentrovat „v několika sběrných táborech“, nevyhovující deportovat, podezřelé internovat. „Nemilosrdně, ale korektně. Bez excesů a násilí.“
„Ještě v noci armády členských zemí neprodyšně uzavírají vnější schengenskou hranici. Pro tyhle chvíle snad své armády připravujeme a cvičíme,“ píše Topolánek a cituje Winstona Churchilla s tím, že je nutné znásobit naše snahy v boji s islámským terorismem.
To se však neděje, což nepřichází v úvahu, i když sám Topolánek svoji popsanou představu označuje za drsnou.
„Jsem proti principům kolektivní viny. Nesouhlasím s antiislámskou hysterií a rezignací na humanitární pomoc politickým uprchlíkům,“ píše a zároveň dodává, že jen vyhlásit stav ohrožení nestačí. Je třeba vzít zbraně do rukou a proti teroru bojovat.
„Bojím se, že reakce bude opačná. Politicky korektně problém ani nepojmenujeme a naše vlády zneužijí této situace jako zatím vždycky pro další a další omezení vlastních občanů a jejich svobody,“ podotýká. To však nebude mít žádné účinky, jelikož se opět budou řešit pouze následky, a nikoli příčiny.
„My jsme ale ve válce. Ve válce bez pravidel. Tak už si to sakra přiznejme a začněme se podle toho chovat. Pokud to neudělají ty elity, ty vlády, ti mocní šéfové tajných služeb, musíme to udělat my.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa