Mladí k ničemu – firmy potvrzují. Někteří na pohovor přišli s maminkou

07.06.2024 14:05 | Zprávy

Na veřejnost pronikl průzkum, který ukazuje, že se firmám moc nechce zaměstnávat čerstvé absolventy a raději dávají přednost zaměstnancům s praxí. Mimo jiné i proto, že někteří mladí lidé se natolik stydí, že chodí na pohovory v doprovodu rodičů. A to prý není jejich jediná slabina.

Mladí k ničemu – firmy potvrzují. Někteří na pohovor přišli s maminkou
Foto: Pixabay.com, MG
Popisek: Sedavé povolání - ilustrační foto

Platforma Intelligent.com o sobě tvrdí, že se v záplavě informací všeho druhu snaží vybírat ty nejzásadnější a předkládat je lidem, kteří pak činí o to lepší rozhodnutí důležitá pro svůj život. A z jednoho z průzkumů Intelligent.com z prosince 2023 mezi 800 americkými manažery, řediteli a vedoucími pracovníky vyplynulo, že 38 % zaměstnavatelů se vyhýbá přijímání čerstvých absolventů vysokých škol. Dávají přednost starším pracovníkům s několika lety praxe.

„Zaměstnavatelé nabízejí starším pracovníkům lepší plat, zvýšené benefity, aby se vyhnuli absolventům vysokých škol z generace Z,“ upozornil server Intelligent.com. Absolventi nejen nemají dostatečnou praxi, kterou ani z podstaty věci mít nemohou, ale podle manažerů navíc při pohovorech dělávají spoustu chyb. Jednou z chyb, kterou prý mladí žadatelé o práci dělají, je, že neudržují oční kontakt. Anebo mívají přemrštěné platové požadavky.

A podobných chyb prý dělají ještě víc. 19 procent zájemců o práci prý na pohovor chodí v doprovodu rodičů. Další žadatelé o práci se z ostychu zdráhali zapínat kamery při on-line pohovorech.

Profesorka strategické komunikace na Ithaca College Diane M. Gayeskiová, PhD, upozornila, že zaměstnavatelé nesmějí zapomínat na období covidu a na lockdowny.

„Zaměstnavatelé si musejí uvědomit, že kvůli pandemii COVID-19 měli mladí lidé, kteří absolvovali vysokou školu, více než dva roky narušení jejich vzdělávání i sociálního a profesního rozvoje,“ uvedla Gayeskiová.

Průzkum ukázal, že zaměstnavatelé mají s mladými absolventy ještě jiný problém.

2 ze 3 zaměstnavatelů tvrdí, že nedávní absolventi vysokých škol nezvládají svou pracovní zátěž. 61 % zaměstnavatelů také uvedlo, že často chodí pozdě do práce, 59 % uvádí, že mladí často zmeškají termíny a úkoly a 53 % uvádí, že mladí často chodí pozdě na schůzky. A jako by to nestačilo, mladí lidé se prý nechovají dost profesionálně, nemají dost vybroušené komunikační dovednosti a těžko snášejí kritickou odezvu a příliš snadno se urážejí.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Generace Z je z 90% ztracená. Bohužel jejich následovníci to budou mít za 100., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuse3x Zrušen pro pravdu , 07.06.2024 15:29:46
Pokud setrváme ve chcípající EU jako užiteční idioti Ameriky

|  6 |  0

Další články z rubriky

„Rusko vítězí, kdo to nevidí, je slepý.“ Bývalý německý ministr se s tím nepáral

23:05 „Rusko vítězí, kdo to nevidí, je slepý.“ Bývalý německý ministr se s tím nepáral

„Rusko vítězí, kdo to nevidí, je slepý,“ říká bývalý německý ministr financí Oskar Lafontaine pro Se…