Mladí k ničemu – firmy potvrzují. Někteří na pohovor přišli s maminkou

07.06.2024 14:05 | Zprávy

Na veřejnost pronikl průzkum, který ukazuje, že se firmám moc nechce zaměstnávat čerstvé absolventy a raději dávají přednost zaměstnancům s praxí. Mimo jiné i proto, že někteří mladí lidé se natolik stydí, že chodí na pohovory v doprovodu rodičů. A to prý není jejich jediná slabina.

Mladí k ničemu – firmy potvrzují. Někteří na pohovor přišli s maminkou
Foto: Pixabay.com, MG
Popisek: Sedavé povolání - ilustrační foto

Platforma Intelligent.com o sobě tvrdí, že se v záplavě informací všeho druhu snaží vybírat ty nejzásadnější a předkládat je lidem, kteří pak činí o to lepší rozhodnutí důležitá pro svůj život. A z jednoho z průzkumů Intelligent.com z prosince 2023 mezi 800 americkými manažery, řediteli a vedoucími pracovníky vyplynulo, že 38 % zaměstnavatelů se vyhýbá přijímání čerstvých absolventů vysokých škol. Dávají přednost starším pracovníkům s několika lety praxe.

„Zaměstnavatelé nabízejí starším pracovníkům lepší plat, zvýšené benefity, aby se vyhnuli absolventům vysokých škol z generace Z,“ upozornil server Intelligent.com. Absolventi nejen nemají dostatečnou praxi, kterou ani z podstaty věci mít nemohou, ale podle manažerů navíc při pohovorech dělávají spoustu chyb. Jednou z chyb, kterou prý mladí žadatelé o práci dělají, je, že neudržují oční kontakt. Anebo mívají přemrštěné platové požadavky.

A podobných chyb prý dělají ještě víc. 19 procent zájemců o práci prý na pohovor chodí v doprovodu rodičů. Další žadatelé o práci se z ostychu zdráhali zapínat kamery při on-line pohovorech.

Profesorka strategické komunikace na Ithaca College Diane M. Gayeskiová, PhD, upozornila, že zaměstnavatelé nesmějí zapomínat na období covidu a na lockdowny.

„Zaměstnavatelé si musejí uvědomit, že kvůli pandemii COVID-19 měli mladí lidé, kteří absolvovali vysokou školu, více než dva roky narušení jejich vzdělávání i sociálního a profesního rozvoje,“ uvedla Gayeskiová.

Průzkum ukázal, že zaměstnavatelé mají s mladými absolventy ještě jiný problém.

2 ze 3 zaměstnavatelů tvrdí, že nedávní absolventi vysokých škol nezvládají svou pracovní zátěž. 61 % zaměstnavatelů také uvedlo, že často chodí pozdě do práce, 59 % uvádí, že mladí často zmeškají termíny a úkoly a 53 % uvádí, že mladí často chodí pozdě na schůzky. A jako by to nestačilo, mladí lidé se prý nechovají dost profesionálně, nemají dost vybroušené komunikační dovednosti a těžko snášejí kritickou odezvu a příliš snadno se urážejí.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Generace Z je z 90% ztracená. Bohužel jejich následovníci to budou mít za 100., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuse3x Zrušen pro pravdu , 07.06.2024 15:29:46
Pokud setrváme ve chcípající EU jako užiteční idioti Ameriky

|  6 |  0

Další články z rubriky

„Snaží se dostat stát do kritické situace a odložit volby.“ Schneider varuje. To tu ještě nebylo

18:15 „Snaží se dostat stát do kritické situace a odložit volby.“ Schneider varuje. To tu ještě nebylo

Server ParlamentníListy.cz přináší další ze série rozhovorů se zajímavými hosty. Tentokrát pozvání r…