„Vezmeme-li Česko, tak generace mileniálů zase tak jiná není. Mají stejné problémy, jako má generace jejich rodičů, řeší stejné věci, jako řešili jejich rodiče, když byli mladí. Kamarády, vztahy a ty rodiče. Zároveň se nenaplňuje proroctví, že budou super prodemokratičtí. Přejímají názory rodičů a jsou velmi roztříštění,“ řekl úvodem Buchtík.
Velká část mladé populace podle jeho slov nemůže využívat výdobytky demokracie. „Společnost jí nedává prostor,“ dodal Buchtík a zmínil například cestování, cizí jazyky, využívání technologií nad rámec zábavy. „Těch lidí, kteří nemají úspory nad 10 tisíc korun, je třetina. A pokud si zařizujete domácnost, tak jste v problémech. Patnáct procent lidí je v chudobě,“ poznamenal Buchtík. Výhody demokracie jsou pak pro ně podle něj něčím, co neřeší.
Mileniálové se pak podle něj zajímají méně o velký svět. „Například méně chodí volit než ta starší populace. Sice jsou jazykově vybaveni a více cestují, ale že by je více zajímaly globální problémy, pro to neexistuje důkaz, že by to tak bylo,“ podotkl Buchtík. „Struktury jejich postojů se opravdu tak strašně nemění,“ zopakoval pak ještě jednou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef