„Exministr dopravy má tak přístup k důležitým informacím. A díky čtyřem poslancům se stranickou průkazkou Věcí veřejných dokonce i naději pro véčkařskou kasu na příjem kolem deseti milionů od státu,“ upozorňuje list.
Submisivní předseda branného výboru?
Ten se věnuje především poslanci VV Davidu Kádnerovi, který byl zvolen předsedou sněmovního výboru pro obranu. Tento výbor sice přišel o důležité kompetence – o vězeňství a o dohled nad Národním bezpečnostním úřadem a tím ztratil přístup k důležitým a utajovaným informacím. Přesto podle nejmenovaného poslance Kádnera v čele zmíněného výboru řada zákonodárců považuje za bezpečnostní riziko kvůli jeho napojení na Víta Bártu. Nejmenovaná poslankyně se ale Kádnera zastala. Prý není gauner, je spíš submisivní.
List zmiňuje také fakt, že s rozjezdem Věcí veřejných Bártovi pomáhal Roman Janoušek a také někdejší představitel ODS Tomáš Hrdlička. Ten deníku řekl, že Bártu od jeho zadržení loni v listopadu neviděl. Podobně se vyjádřil i Hrdlička.
Když někdo zacvaká kleštičkami, Bárta se prý po… strachy
Podle významného pražského manažera s dobrou orientací v lobbistickém terénu se Bárta nyní stáhl kvůli tomu, aby pomohl postavit na nohy svou bývalou firmu Mark Two Corporation (dříve ABL). „Teď prioritně zachraňuje firmu, protože tím, jak nadělal velkou paseku, zdrhlo od něj spoustu klientů,“ řekl listu manažer, který nechtěl být jmenován.
Závěrem noviny uvádějí, že Bárta vlivným lidem pražského politického světa nadělal starosti. Při loňském zadržení policií a následném výslechu prý začal „zpívat“. Bývalý významný člen ODS, plzeňský podnikatel Roman Jurečko prý tuto informaci komentoval takto: „Bárta by všem strhával nehty. Když ale někdo přijde do místnosti a zacvaká kleštičkami, potentuje se strachy.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam