„Milí sousedé, dnes začíná nová etapa pro naši zemi,“ píše se v dopisu. „Bez ohledu na to, co se stane, prosím, vězte, že je stále mnoho lidí, kteří budou bojovat za vaše právo praktikovat vaši víru, abyste mohli dál žít své životy bez diskriminace,“ píše se dál. „Jste vítáni v našem sousedství, a pokud něco potřebujete, prosím, zaklepejte na dveře,“ zakončuje psaní.
- Původní text ZDE
Američtí muslimové přitom příchod Trumpa vyhlíželi s obavami. Nevědí totiž, co od něj čekat. V předvolební kampani Trump tvrdil, že muslimům z rizikových zemí nedovolí vstoupit na půdu Spojených států. Faktem je, že odcházející prezident Barack Obama poněkud ztížil Trumpovi situaci, když zrušil národní bezpečnostní registrační systém, jehož prostřednictvím bylo možné dohledat radikální muslimy ve Spojených státech.
Ředitel odnože Amnesty International ve Spojených státech Naureen Shah tak má například strach, že spolu s Trumpem se do USA vrátí diskriminace, vrátí se doba, kdy si někteří Američané budou rovnější než jiní. Obdobné časy už západní velmoc pamatuje, a to za druhé světové války, kdy byly v internačních táborech drženy tisíce Američanů, kteří měli japonské předky. Existovala zde obava, aby tito Američané nespolupracovali s nepřítelem.
„Lidé jako já – Američané s muslimskými jmény a původem z muslimských zemí – mají strach, že budou sledováni nebo jim bude znemožněno vrátit se do země kvůli tomu, kdo jsou. Lidé – Afroameričané, židovští Američané, muslimští Američané, imigranti, kteří prožili většinu svého dospělého života v USA, odjeli na dovolenou a po návratu si vyslechli mnoho výhrůžek, čelili obtěžování, a dokonce i násilnostem ze strany spoluobčanů, kteří věří, že jim výsledek voleb dal právo projevit svou nenávist,“ popsal Naureen Shah.
- Původní text ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef