Sněmovní komise se zabývá reorganizací policejních útvarů, která vyvolala značnou roztržku mezi koaličními ČSSD a hnutím ANO. Komise se má zabývat různými podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru i státních zástupců z olomouckého vrchního státního zastupitelství ohledně změn v policii.
Komise se sešla už čtyřikrát, vyslechla například nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nebo pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. V pondělí dopoledne má přijít ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), po skončení zasedání vlády ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp