"Postoj vlády k eurovalu je jasný, nyní je na parlamentu a koaliční většině, aby vládě v tomto vyjádřila podporu. Pokud ne, taková vláda nemůže dlouhodobě a odpovědně vykonávat svou práci uvnitř státu ani vůči partnerům v zahraničí," řekl pro Pravda.sk šéf vládních křesťanských demokratů Ján Figeľ.
"Toto není kampaň proti eurovalu, to je kampaň za předčasné volby," míní poslanec nejsilnější vládní strany SDKÚ-DS Tomáš Galbavý. "Každý se musí rozhodnout, zda chce pád vlády, nebo ne," dodal předseda koaličního Mostu-Híd Béla Bugár. Radičová ale podobný postup už v minulosti odmítla.
Související: Nehrňme se do eura, možná nemáme kam, podotkl Nečas
V České republice odmítá euro i prezident Václav Klaus. „O problematičnosti jednotné evropské měny dnes mluví každý a já nemám pocit, že bych měl právě teď dodávat něco nového k tomu, co jsem na toto téma napsal a řekl v uplynulých letech, kdy to - bohužel - málokdo považoval za důležité. Jestli bych měl něco nového veřejně nastolit, pak by to byl jedině opt-out z naší povinnosti přijmout euro. Ale toho se vláda bojí," řekl v proslovu k velvyslancům.
Stejně tak premiér Petr Nečas úplně jednotnou měnu neschvaluje. "Není vůbec dobré stanovovat nějaká data o přistoupení k euru, protože není jasné, k čemu by se mělo přistupovat," řekl s tím, že bychom se do euro neměli moc hrnout.
Čtěte více:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan