Prvním krokem má být „bezodkladné zahájení jednání o REPATRIACI EKONOMICKÝCH MIGRANTŮ z Evropy do zemí původu, s cílem vyslat jasný signál o jednotném postupu Evropské unie“. Současně se má dostat pomoci válečným uprchlíkům, ale nejlépe v Turecku a Jordánsku, čili mimo hranice EU. Stranou řešení problému nesmí zůstat ani zavedení jasných pravidel pro azylanty, jaká známe např. z Austrálie. Sluší se dodat, že azylová politika u protinožců je velmi přísná.
Výčet doporučených opatření tím ale nekončí. Ti, kteří petici podepíší, požadují dále „vytvořit širokou koalici států, která zajistí VOJENSKÉ ŘEŠENÍ A SPRÁVU postižených regionů. Pouze mír na Blízkém východě a vymýcení radikálního islamismu je dlouhodobým řešením“.
Pátým požadavkem, který by měl podle představ autorů petice prosazovat předseda české vlády, je uznání rovnosti umírněného islámu s jinými náboženstvími. Ale jen umírněného islámu, radikální odnože, které slouží k ospravedlnění zabíjení či vydírání, nemají v civilizovaném světě co pohledávat.
Nakonec EU nesmí šetřit penězi na potření levicového a pravicového extremismu. Historie nám už ukázala, jak to může dopadnout, když tuto otázku zanedbáme.
„Migrační vlna je důkazem, že Evropské hodnoty nejsou prázdným pojmem, jak se nám někteří snaží namluvit. Věříme, že Evropská unie své úkoly zvládne, odrazí útoky nepřátel a dříve či později vyjde ze zkoušky nezmenšená, silná a prosperující,“ stojí v závěru petice.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp