Roubini tvrdí, že další krize podobná té z roku 2008 nejspíš nepřijde. Přesto je přesvědčen, že bychom neměli současné potíže globálních trhů podceňovat, protože jsou nejvážnější od roku 2009. V prvé řadě varuje před dopadem, který může mít na akciové trhy zhoršující se ekonomická situace Číny a rovněž obtíže rozvíjejících se světových trhů. „Svou troškou do mlýna bohužel přispěla také americká centrální banka FED, která opustila svoji politiku nulových úroků. Spojené státy nyní čelí hrozbě zpomalení ekonomického růstu a vyšší inflace,“ poukazuje Roubini.
„Zapomenout nesmíme ani na geopolitická rizika, která vše ještě zhoršují. Zejména jde o perspektivu vzniku dlouhodobé studené války a o eskalaci napětí na Blízkém východě. Dále je tady setrvalý pokles cen ropy, který mimo jiné poškozuje americké producenty energií,“ uvádí Roubini s tím, že epicentrem globálních finančních otřesů by se letos mohla stát Evropská unie. „Evropské banky nejsou v nejlepší formě, migrační krize ohrožuje existenci Schengenu a v nejisté pozici se nachází také vláda kancléřky Merkelové.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro