Nachytala se. Výtlem liberálním médiím při Muskově přebírání Twitteru

30.10.2022 8:58 | Ze sítí

Poté, co Elon Musk převzal sociální síť Twitter, objevily se v liberálních médiích obavy, že se síť pod jeho vedením stane šiřitelem dezinformací. Nakonec se však ta média sama stala jejich šiřitelem. V pátek naletěl americký zpravodajský kanál CNBC na žert náhodných cizinců, kteří se vydávali za zaměstnance Twitteru a tvrdili, že je nový majitel společnosti Elon Musk vyhodil.

Nachytala se. Výtlem liberálním médiím při Muskově přebírání Twitteru
Foto: Repro Youtube
Popisek: Miliardář a zakladatel společnosti Tesla Elon Musk

V minulém týdnu měl Musk v telefonátech s investory naznačit, že po koupení Twitteru propustí velkou část vedení. Později měl však pracovníky firmy uklidňovat, že se žádné velké propouštění konat nebude. Média byla v očekávání, jaký bude mít celá situace vývoj. Na místo sídla firmy v San Franciscu v USA  se hned v pátek ráno vydala i reportérka televize CNBC Deirdre Bosa, aby zmapovala, co se bude dít.

Ale napálila se. Bosa ze CNBC si spletla dva cizince s bývalými zaměstnanci Twitteru poté, co byli spatřeni s krabicemi u vchodu do sídla společnosti v San Francisku. Když byli dotázáni na své vyhození, rozhodli se sehrát divadlo.

„Už je to tady. Celé týmy datových inženýrů jsou propuštěny. Toto jsou dva z nich,“ napsala na Twitter.

„Jsou viditelně otřeseni. Daniel nám řekl, že vlastní Teslu a neví, jak teď zvládne splátky,“ doplnila. A napsala o tom zprávu pro web své televize. Reakci firmy, jak uvedla, se jí nepodařilo získat, informuje také server Echo24.cz, který o události informoval v Česku jako první.

Z informací na internetu později vyplynulo, že údajní propuštění inženýři se představili jako "Rahul Ligma" a "Daniel Johnson". První jméno je odkazem na populární internetový slang, který se používá k vtipkování, často vulgárního charakteru. Jejich vystoupení zaznamenané na videu tak vzbudilo okamžitě pochybnosti.

Reportérka CNBC tento vtip nerozpoznala. I kdyby se ukázalo, že název byl pro reportérku příliš obtížný na rozluštění, výroky, které duo uvedlo, podle kritiků prozrazovaly, že se nejedná o skutečné zaměstnance Twitteru.

„Dělá mi to starosti o budoucnost naší demokracie... o budoucnost konzervování celebrit. Vždyť když se to stalo Britney [Spearsové]...“ řekl jeden z vtipálků.

„Michelle Obamová by se nestala, kdyby Twitter vlastnil Elon Musk. Obama v roce 2008 by se nestal, kdyby Elon Musk nevlastnil Twitter... Já dokonce vlastním Teslu, člověče. Jsem velký fanoušek čisté energie, změny klimatu, dokonce i svobody slova,“ řekl další, zatímco držel knihu Michelle Obamové „Becoming“.

Produktový manažer Twitteru Paul Lee upozornil na hoax, kritizoval médium, že si není schopno ověřit pravdivost informací: „Je docela ironické, že významné médium si neověří základní skutečnosti a naletí na vtip krizových herců, což vede k rozšíření dezinformace hned první den po změně vlastníka. Stačilo zeptat se jich, jestli můžou ukázat osobní visačky, a podívat se do jejich krabic, jestli tam jsou nějaké předměty s logem firmy. A taky nepoužíváme Zoom,“ což jeden z nich v rozhovoru tvrdil.

Za to, že se CNBC nechala vtipálky oklamat, se jí vysmál i sám majitel Twitteru Elon Musk. „Ligma Johnson si o to koledoval,“ napsal na Twitter.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…